Bezpieczeństwo biura lub firmy! – Zagłuszanie!

Bezpieczeństwo biura lub firmy! – Zagłuszanie!

Niezależnie od rodzaju zabezpieczeń powinny one być skuteczne, ponieważ najcenniejszą tajemnicą lub wartością w dzisiejszym świecie są poufne informacje.

Dlatego że one zapewniają sukces i przewagę w prawie każdym segmencie biznesu lub …

Poniekąd, dlatego dobrym pomysłem jest zabezpieczenie biur i firm naszych klientów.

Nie jest tajemnicą, że zabezpieczenia projektuje się indywidualnie do potrzeb danej struktury architektonicznej lub terenowej.

Detektyw Kraków

Czym zabezpieczamy np. biuro?

Ponieważ prowadzimy rozmowy w pomieszczeniach i chcemy te informacje zachować w tajemnicy oraz zablokować wszelki transfer na zewnątrz to musimy zainstalować tarcze akustyczne inaczej generatory szumu. Wtedy dane nie wydostają się na zewnątrz, a to jest dzisiaj konieczność.

Lepszej klasy generatory szumu wytwarzają sygnał losowy również przy pomocy przetworników zainstalowanych na wszystkich częściach powierzchni pomieszczenia, które wprowadzają sygnał w konstrukcję pomieszczenia. Wtedy wibracje wytwarzają w całej konstrukcji pomieszczenia barierę akustyczną, która chroni przed podsłuchem lub wyciekiem informacji przy pomocy mikrofonów sejsmicznych, lub laserowych.

Poniekąd jednocześnie lub osobno można zabezpieczyć się, używając generatorów ultradźwiękowych, które zagłuszają podsłuchy i dyktafony wewnątrz pomieszczenia.

Należy jednak pamiętać, że skuteczność tego typu rozwiązań zależy od rodzaju mikrofonu i konstrukcji pomieszczenia.

Naszym zdanie bardzo ważną częścią tworzenia zabezpieczeń będą odpowiednie procedury oraz regularna kontrola pomieszczeń.

Przydadzą się, tutaj wykrywacze złącz nieliniowych, które pozwolą wykrycie obecności elementów elektronicznych. Wykrywa się przez nie urządzenia aktywne i pasywne.

Czyli ogólnie:
-telefony,
-dyktafony,
-kamery,
-podsłuchy różne,
-inne.

Pamiętajmy jeszcze radiowych sygnałach np. wysyłanych przez pluskwy.

Jest wiele analizatorów widma, można używać różnych urządzeń nawet tzw. kombajnów zabezpieczających, ale nie zawsze da się powiedzieć czy będzie takie, czy inne urządzenie potrzebne bez wizji lokalnej biura lub terenu.

Forma zaawansowania urządzenia nie zawsze gwarantuje jego skuteczność, dlatego jest niezmiernie ważna wiedza fachowca w tej dziedzinie. Ponieważ umie dobrać właściwe urządzenia i środki do potrzeb danego miejsca.

Dlatego, żeby zwiększyć skuteczność środków zabezpieczających, trzeba je kreatywnie miksować, żeby uzyskać właściwą skuteczność. Nie wspominając już o poza elektronicznych zabezpieczeniach.

 

My naprawdę dobrze rozumiemy, co to jest informacja i jaki ma wpływ na bezpieczeństwo lub przewagę biznesową itp. nad potencjalnym przeciwnikiem, lub agresorem.

 

Detektyw Kraków

Ten i inne teksty piszę i zamieszczam na swojej stronie internetowej:
http://detektywmalopolska.pl/ w zakładce BLOG.

 

 

Biuro Detektywistyczne Różycki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Zagranica • Ochroniarze próbowali zatrzymać mężczyznę, który groził wysadzeniem budynek dworca. Malmö Szwecja

pt. cze 28 , 2019
Groził, że zdetonuje bombę na dworcu w Malmö [WIDEO]2019-06-10, Przemysław Gołyński Szwedzka policja postrzeliła na dworcu głównym w Malmö mężczyznę, który groził, że zdetonuje bombę.Policyjni pirotechnicy wkroczyli do budynku dworca, na którym mężczyzna pozostawił torby i zneutralizowali zagrożenie. link https://radioszczecin.pl/6,390086,grozi … &si=1&sp=1 Do zdarzenia doszło o godzinie 10.10, kiedy ochroniarze […]

You May Like

Ostatnie wpisy

KONTAKT

e-mail:

redakcja@portal-ochrony.pl

tel.:

(+48) 513 949 472

adres: 43-178 Ornontowice

ul. Zwycięstwa 136

Wydawa: CERTE – Paweł Bilko

Redaktor naczelny: Paweł Bilko

Archiwa