Bezpieczeństwo przede wszystkim! Zarządzanie kontrolą dostępu z RFID.

Potrzeba zabezpieczenia terenów inwestycyjnych przed nieuprawnionym przejściem sprawia, że zarządcy stref przemysłowych coraz częściej poszukują zautomatyzowanych systemów kontroli dostępu oraz ewidencji ruchu osób i pojazdów.

Blachownia w Kędzierzynie-Koźlu postawiła na najnowsze rozwiązania myśli technicznej i wdrożyła system parkingowy RFID firmy PWSK.

Park Przemysłowy Blachownia

Automatyzacja kontroli dostępu jest istotna zarówno ze względu na znajdujący się na terenach inwestycyjnych majątek przedsiębiorstw, jak na wspomożenie pracowników ochrony w zakresie szczelności systemu bezpieczeństwa. Wdrożenie systemu parkingowego RFID to oszczędności w czasie pracy, przekładające się na sprawne działanie firmy, a więc zwiększenie jej konkurencyjności.

Koniec ksiąg wejścia i wyjścia

Wypisywanie ręczne przepustek to czynność czasochłonna, często opóźniająca lub hamująca płynność ruchu na danym terenie. Denerwują się klienci, musząc czekać na możliwość wjazdu – gdy dzisiaj „czas to pieniądz”, denerwują się pracownicy ochrony, tracąc cenne minuty na papierową ewidencję. Taka atmosfera nie sprzyja pozytywnym nastrojom w firmie, nie mówiąc o pomyślnych rozmowach z partnerami biznesowymi, gdy pierwsze wrażenie to chaos organizacyjny i długie oczekiwanie na przepustkę przy bramie wjazdowej.

Obsługa przepustek PWSK

Automatyczny system parkingowy oparty na technologii RFID to odpowiedź myśli inżynieryjnej na problemy pojawiające się w przypadku prowadzenia ewidencji ruchu w tradycyjny sposób.

Przepustki papierowe wypisywane ręcznie zostają zastąpione technologią RFID UHF. System daje możliwość określenia różnych typów przepustek z uprawnieniami zdefiniowanymi przez zarządcę terenu. Mogą to być przepustki stałe, tymczasowe, VIP – całość jest w pełni konfigurowalna. Ponadto, parking w technologii RFID to łatwe egzekwowanie opłat za wjazd na dany teren, dzięki możliwości określenia czasowego dostępu – system automatycznie wyłączy dostęp dla karty lub etykiety, która utraciła ważność.

RFID to zabezpieczenie XXI w.

System parkingowy RFID firmy PWSK to kompleksowa obsługa terenu od strony zabezpieczenia przed nieuprawnionym przejściem oraz raportowania liczby osób przebywających w jego granicach. Rejestruje także zużycie dróg wewnętrznych przez pojazdy wysokiego tonażu. Co ważne, technologia RFID wspomaga lub zastępuje pracę wewnętrznych służb ochrony danego terenu.

Oprogramowanie kontroli dostępu - obsługa przepustek PWSK

Wszystkie, wymienione wyżej, funkcje realizowane są za pomocą szlabanów, bram, tripodów oraz odpowiednich czytników dalekiego zasięgu. Wjazd oraz wyjazd przez szlaban realizowany jest za pomocą technologii zdalnej identyfikacji. Pozwala ona na pełną ewidencję wejścia i wyjścia osób, a także kontrolę wjazdu i wyjazdu samochodów. Przy zastosowaniu tagów RFID UHF – nie ma konieczności wychodzenia z samochodu czy otwierania szyby przez kierowcę w celu identyfikacji – wystarczy posiadać kartę lub etykietę naklejoną na szybę.

System parkingowy RFID to pełne raportowanie – możliwe dzięki rejestrowaniu wszystkich zdarzeń. Przekazuje on informację, kto w danej chwili znajduje się na chronionym terenie, co jest bardzo ważne w przypadku ewakuacji. Ponadto, skalowalność systemu możliwa jest na każdym etapie wdrożenia i eksploatacji.

W chwili obecnej na terenach inwestycyjnych Blachowni kontrola dostępu jest w pełni zautomatyzowana, dzięki systemom RFID. Pracownicy oszczędzają czas, ruch odbywa się płynnie oraz jest w pełni ewidencjonowany. Dobrze zabezpieczony teren to z kolei jedna z głównych kwestii, by obecni inwestorzy byli zadowoleni, a z czasem pojawiali się następni.

PWSK

Firma PWSK jest dostawcą nowoczesnych i kompleksowych rozwiązań wspomagających gospodarkę magazynową w oparciu o technologie RFID UHF. W stałej ofercie znajdują się gotowe systemy zaprojektowane pod konkretne zastosowania, m.in. systemy kontroli dostępu, ewidencji czasu pracy, ewidencji asortymentu, pracowników czy monitorowania produkcji w czasie rzeczywistym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Chuango AWV - nowy poziom bezpieczeństwa

wt. lut 13 , 2018
Więcej niż standardowy zestaw alarmowy Zestaw AWV Plus oferuje jedną kamerę HD więcej niż standardowy zestaw. Zapewnia poczucie bezpieczeństwa, które jest łatwo wyczuwalne. Gdy w Twoim domu zdarzy się włamanie, wyciek gazu, pożar lub zalanie – nie tylko otrzymasz natychmiastowe powiadomienie w aplikacji o takim zdarzeniu, ale także będziesz mógł […]

You May Like

Ostatnie wpisy

KONTAKT

e-mail:

redakcja@portal-ochrony.pl

tel.:

(+48) 513 949 472

adres: 43-178 Ornontowice

ul. Zwycięstwa 136

Wydawa: CERTE – Paweł Bilko

Redaktor naczelny: Paweł Bilko

Archiwa