Czy wejdą nowe przepisy dotyczące danych osobowych?

Potrzebne są nowe unijne przepisy dotyczące ochrony danych osobowych. Postulat ten będzie przypominany podczas organizowanego w środę już po raz dziewiąty Europejskiego Dnia Ochrony Danych Osobowych.

dokraport

 

Chociaż projekt unijnego rozporządzenia został przegłosowany przez Parlament Europejski już w marcu 2014 r., to od tego czasu niewiele się zmieniło. – Niezwykle ważne jest sfinalizowanie prac nad tym rozporządzeniem, którego projekt jest już w zasadzie gotowy – mówi Andrzej Lewiński, zastępca generalnego inspektora ochrony danych osobowych.

Z tego m.in. powodu tegoroczne obchody przebiegać będą w Polsce pod hasłem „Ochrona danych osobowych – najnowsze krajowe i europejskie regulacje prawne”. Na ten temat będą też dyskutować uczestnicy organizowanej w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie konferencji. W jej trakcie pracownicy biura GIODO będą udzielać porad prawnych z zakresu ochrony danych osobowych. Dzisiaj zaś w redakcji DGP odbędzie się debata na temat obowiązujących w Polsce od tego roku zmian w przepisach o ochronie danych. Jej uczestnicy będą się zastanawiać m.in., jakie korzyści może osiągnąć przedsiębiorca ustanawiający administratora bezpieczeństwa informacji.

Źródło:gazetaprawna.pl/Sławomir Wikariak

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Uchylenie aresztu dla byłych ochroniarzy

wt. sty 27 , 2015
Prokuratura apelacyjna w Krakowie podjęła dziś decyzje. Zwolniła z aresztu byłych ochroniarzy, którzy byli zamieszani w uprowadzenie Ziętary.
akta1

You May Like

Ostatnie wpisy

KONTAKT

e-mail:

redakcja@portal-ochrony.pl

tel.:

(+48) 513 949 472

adres: 43-178 Ornontowice

ul. Zwycięstwa 136

Wydawa: CERTE – Paweł Bilko

Redaktor naczelny: Paweł Bilko

Archiwa