Dlaczego Polacy wolą systemy alarmowe GSM?

Zdecydowana większość Polaków wybiera korzystanie z systemów alarmowych na kartę SIM. Może być ku temu kilka powodów.

Wybierając system alarmowy kluczową kwestią jest wybór czy będziemy obsługiwać go za pomocą Wi-Fi czy GPRS (czyli używając karty SIM). Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy.

Stosunkowo niski koszt

Przy ofertach operatorów komórkowych dostępnych na rynku, korzystanie z karty SIM zamiast WiFi jest zdecydowanie tańszą opcją. Mamy pełną kontrolę nad kwotą, którą przeznaczamy na ten cel, wykupując abonament lub doładowując konto kartami prepaid.

Niskie ryzyko awaryjności

W przypadku dostępu poprzez WiFi może zdarzyć się sytuacja, gdzie sieć zostanie odłączona od systemu lub nastąpi jej chwilowa awaria. Sieci komórkowe są pod tym względem bardziej niezawodne, przez co pewniejsze. Ostatnie czego chcemy to awaria połączenia, gdy w naszym domu pojawi się intruz.

Łatwość kontroli

System alarmowy korzystający z karty SIM możemy bez problemu kontrolować używając telefonu komórkowego, za pomocą wiadomości tekstowych SMS. Większość z nas prawie zawsze ma przy sobie telefon, natomiast dostęp do Internetu czasem bywa problematyczny. Używając karty SIM masz pewność, że zawsze i wszędzie będziesz mieć dostęp do Twojego systemu alarmowego.

Szeroki wybór systemów alarmowych

Chuango ma w ofercie różnorodne systemy alarmowe, zarówno obsługujące WiFi jak i GPRS. Niektóre z możliwości to:
Chuango H4 – system alarmowy WiFi/GPRS – świetna opcja, jeśli nie jesteśmy pewni, którą metodę łączności wolimy. Urządzenie możemy obsługiwać zarówno poprzez WiFi i aplikację na smartfona, jak i komendy SMS.
B11 – System alarmowy z obsługą dwóch sieci – System obsługujący karty SIM, ale można podłączyć do niego również linię telefoniczną, co pozwala zapewnić podwójne bezpieczeństwo Twojego domu i najbliższych.
G3 – System alarmowy GSM/SMS – prosty w montażu i obsłudze system. Wystarczą komendy SMS lub obsługa za pomocą aplikacji mobilnej
G5 – Dotykowy system alarmowy – kolejny system obsługujący karty SIM. Intuicyjna obsługa dzięki panelowi dotykowemu
O2 – Dotykowy system monitorujący z funkcją telefonu GSM – tutaj również wystarczy karta SIM, a system po wykryciu intruza wyśle wiadomość SMS lub wykona połączenie telefoniczne na wskazany wcześniej numer.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Bezpieczeństwo przede wszystkim! Zarządzanie kontrolą dostępu z RFID.

wt Sty 30 , 2018
Potrzeba zabezpieczenia terenów inwestycyjnych przed nieuprawnionym przejściem sprawia, że zarządcy stref przemysłowych coraz częściej poszukują zautomatyzowanych systemów kontroli dostępu oraz ewidencji ruchu osób i pojazdów. Blachownia w Kędzierzynie-Koźlu postawiła na najnowsze rozwiązania myśli technicznej i wdrożyła system parkingowy RFID firmy PWSK. Automatyzacja kontroli dostępu jest istotna zarówno ze względu na […]
Kontrola wjazdu i wyjazdu RFID UHF

Najnowsze wpisy

KONTAKT

e-mail:

redakcja@portal-ochrony.pl

tel.:

(+48) 513 949 472

adres: 43-178 Ornontowice

ul. Zwycięstwa 136

Wydawa: CERTE – Paweł Bilko

Redaktor naczelny: Paweł Bilko

Archiwa