Dopasowany system alarmowy

Dzisiejsze usługi i produkty są coraz bardziej dostosowane do naszych potrzeb i oczekiwań. Nikt z nas nie chce płacić za coś czego nie potrzebuje lub za coś co się nie sprawdza w jego otoczeniu. Dużym udogodnieniem jest możliwość dostosowania i skonfigurowania własnego systemu alarmowego, tak aby dokładnie spełniał nasze oczekiwania i nie naruszał dodatkowo budżetu.

Bez względu na to jaki obiekt potrzebujesz ochronić, dom czy własną firmę zastanów się które funkcje systemów alarmowych będą Ci przydatne najbardziej. Aby ułatwić to zadanie przygotowaliśmy kilka propozycji dopasowania bezprzewodowego, łatwego w montażu zestawu alarmowego Chuango oraz dostępnych czujników. Dzięki temu z łatwością przygotujesz swój zestaw idealny i oszczędzisz pieniądze na zakup zaawansowanych rozwiązań.

Kuchnia
Potrzebujesz zabezpieczyć kuchnię we własnym domu, bądź prowadzisz własną restaurację/bar/klub? Możesz to zrobić przy pomocy zestawu Chuango AW1 wraz z odpowiednimi dodatkami. Dla obiektu takiego jak kuchnia w domu czy na zapleczu restauracji niezbędne będą czujniki dymu oraz wody. Jako naszą propozycję przygotowaliśmy taki zestaw z przeznaczeniem do miejsc gdzie jest mnóstwo niebezpieczeństw, szczególnie gdy się zapomni o gotującym się obiedzie.

Nasza propozycja zestawu:
Centrala alarmowa AW1 (ok. 700 zł)
Czujnik dymu SMK-500 (ok. 110 zł)
Czujnik wycieku gazu GAS-88 (ok. 120 zł)

Ponieważ jest to miejsce gdzie spędzamy mnóstwo czasu na gotowaniu, pieczeniu często wiele spraw odciąga nas o czynności. To może być telefon, dzwonek do drzwi czy ulubiony serial. Warto uaktywnić czujniki aby zapobiec nieszczęściom a szczególnie podczas naszej nieobecności. Takie czujniki warto także zainstalować jeśli prowadzisz działalność związaną z gastronomią a także jeśli nie życzysz sobie palenia na terenie lokalu. Całkowity koszt naszego zestawu to ok. 930 zł, jednak ma on swoje plusy, jak np. łatwość w montażu i obsłudze.

2Ogród
Obiekty takie jak taras czy balkon są dość specyficzne. Wymagają zabezpieczenia jeśli chcesz ochronić dom przed włamywaczami, jednak istnieje ryzyko uruchomienia alarmu jeśli masz zwierzęta bądź zdarzy się, że na Twoim podwórku zawita nieznajomy futerkowy gość. Problem zwierząt rozwiązuje czujka odporna na zwierzęta, która idealnie sprawdza się na niskich tarasach gdzie zwierzątko z łatwością może się dostać. Tymczasem jeśli masz balkon, zalecamy zabezpieczenie go czujnikami wielowiązkowymi. Te niepozorne czujniki chronią przed włamaniem przez balkon, który znajduje się wysoko jednak nie jest przeszkodą dla sprytnych złodziei z drabiną. Będą zaskoczeni gdy po wtargnięciu usłyszą alarm z syreny zewnętrznej.

Nasza propozycja zestawu:
Centrala alarmowa AW1 (ok. 700 zł)
Bezprzewodowy czujnik kurtynowy PIR 800 (ok. 100 zł)
Czujnik wielowiązkowy AID-420 (ok. 700 zł)
Zewnętrzna syrena WS 280 (ok. 230 zł)

Tak złożony zestaw pozwoli na ochronę tarasu oraz ogrodu czy podwórka. Najciekawszą propozycją jest bezprzewodowy czujnik kurtynowy odporny na zwierzęta jednak wykrywający ruch człowieka. Do ochrony balkonu czujnik wielowiązkowy nadaje się idealnie a wszystkiemu dopełnia zewnętrzna syrena. Jeśli jesteś zdecydowany na taką ochronę musisz się liczyć z kosztami ok. 1730 zł.

3

Pralnia
Wydawałoby się, że prowadząc własną pralnię miejską nie potrzebujesz alarmu czy jakiegokolwiek systemu zabezpieczeń bo nawet jeśli doszłoby do włamania to ciężko jest ukraść ogromną pralkę, zdecydowanie łatwiej jest uszkodzić podzespoły czy mechanizmy jednak to już działanie celowe i może taki scenariusz zostawmy dla filmów. W przypadku pralni gdzie właśnie często pomieszczenie narażone jest na zalania czy uszkodzenia sprzętu warto pomyśleć o czujnikach, które wykryją zagrożenie zanim jeszcze stanie się niebezpieczne.

Nasza propozycja:
Centrala alarmowa AW1 (ok. 700 zł)
Czujnik dymu SMK-500 (ok. 110 zł)
Czujnik zalania wodą WI-210  (ok. 100 zł)

Taki zestaw może zapobiec katastrofom wodnym jeśli któraś z naszych pralek odmówi posłuszeństwa oraz wykryje dym i nas o tym powiadomi sygnałem dźwiękowym. Koszt takiego zestawu to ok. 910 zł. Nie jest to zaporowa kwota a w przypadku ochrony takiego biznesu może wiele pomóc i zapobiec znacznie większym stratom.

4
Magazyn
Prowadząc własną działalność magazyn jest kluczowym pomieszczeniem, który dostarcza nam produkty dla klienta ale też mnóstwo obaw o bezpieczeństwo towaru. Warto wtedy pomyśleć o zabezpieczeniu magazynu.

Nasza propozycja zestawu:
Centrala alarmowa AW1 (ok. 700 zł)
Kontaktron DWC-102 (ok. 30 zł)
Sufitowy czujnik ruchu PIR-700 (ok. 130 zł)
Bezprzewodowa klawiatura KP-700 (ok.120 zł)

Z takim zestawem z pewnością nie będziesz się martwił o bezpieczeństwo towaru na magazynie. W podstawowym zestawie AW1 jest już kontaktron, jednak w takim miejscu warto mieć również dodatkowy do zabezpieczenia okna, czy drzwi. W przestrzennym pomieszczeniu przyda się sufitowy czujnik ruchu a do łatwego zarządzania całością bezprzewodowa klawiatura. Cały zestaw to koszt ok. 980 zł.

5

Zestaw AW1 daje ogromne możliwości przy zastosowaniu odpowiednich czujników dopasowanych do charakteru działalności bądź obiektu który chcemy chronić. Dopełnieniem zestawu jest możliwość obsługi systemu przez darmową aplikację, dostępną w Google Play lub App Store. Zastanów się czego Ty oczekujesz od systemu alarmowego i na tej podstawie stwórz swój własny, indywidualny zestaw alarmowy.

Więcej informacji oraz dostępne akcesoria znajdziesz na stronie: www.chuango.eu

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Modernizacja Służb Mundurowych

pon. gru 19 , 2016
Ponad 9 miliardów złotych na nowoczesne i dobrze wyposażone służby – to główne założenie zaakceptowanego przez Sejm Programu Modernizacji Służb Mundurowych. Projekt ustawy to jeden z priorytetowych programów ministra Mariusza Błaszczaka.

You May Like

Ostatnie wpisy

KONTAKT

e-mail:

redakcja@portal-ochrony.pl

tel.:

(+48) 513 949 472

adres: 43-178 Ornontowice

ul. Zwycięstwa 136

Wydawa: CERTE – Paweł Bilko

Redaktor naczelny: Paweł Bilko

Archiwa