Dron jako pracownik ochrony

Japońska firma Secom które jest liderem w branży zabezpieczeń technicznych w tym kraju opracował urządzenie które może zastąpić pracownika ochrony w niektórych sytuacjach. Jakie to sytuacje?

secdzdj. KYODO NEWS

Oczywiście należy zastanowić się czy można zastąpić pracownika ochrony. Na dzień dzisiejszy można śmiało powiedzieć że nie ma takiej możliwości aby zastąpić pracownika ochrony jakimkolwiek urządzeniem.

Zastąpić ochroniarza

Pomimo tego firma Secom z Japonii opracowała dedykowanego drona z przeznaczenie dla branży ochrony osób i mienia. Firma twierdzi iż jest to pierwsze tego rodzaju urządzenie które jest przeznaczone do zastąpienia pracownika ochrony w niektórych sytuacjach. Są to działania w których nie jest konieczne bezpośrednie zaangażowani człowieka.

Kiedy dron może być przydatny? W obiektach o dużej przestrzeni czyli magazynach, jednostkach wojskowych i itp. Jak to działa? Dron po otrzymaniu sygnału z czujki podłączonej do systemu alarmowego samodzielnie startuje i po dotarciu na miejsce przesyła zarejestrowany obraz do centrali gdzie pracownik może ocenić sytuację i ewentualnie wysłać wsparcie na miejsce zdarzenia.

Człowiek jednak potrzebny

Dlaczego wykorzystanie tego rodzaju drona jest dobrym pomysłem? Firma Secom twierdzi iż jego zastosowanie w niektórych sytuacjach znacznie skraca czas reakcji. Przy czym dron ma jeden mankament który ma zostać wyeliminowany w przyszłości. Niestety jego prędkość nie przekracza 10 km/h oraz porusza się na wysokości która również jest wadą ponieważ jest to około 4-5 metrów.

Koszt wypożyczenia drona na miesiąc to jedyne 40 dolarów miesięcznie a dodatkowo można zakupić płytę do lądowania z dedykowaną ładowarką za około 6000 dolarów.

Poniżej prezentujemy film z prezentacji drona:

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Chuango H4 – bezprzewodowy, skonfigurowany system alarmowy Wi-Fi/GSM

czw. gru 17 , 2015
Chuango H4 oferuje bardzo prostą konfigurację, z którą poradzi sobie każdy użytkownik domowy. Rozwój systemu odbywa się poprzez dodawanie kolejnych czujników/inteligentnych wtyczek, które konfigurować można bezpośrednio z aplikacji mobilnej w kliku prostych krokach. Użytkownicy otrzymują komfort i wygodę bezpiecznego oraz inteligentnego domu w ciągu kilku minut od otwarcia pudełka.
12

You May Like

Ostatnie wpisy

KONTAKT

e-mail:

redakcja@portal-ochrony.pl

tel.:

(+48) 513 949 472

adres: 43-178 Ornontowice

ul. Zwycięstwa 136

Wydawa: CERTE – Paweł Bilko

Redaktor naczelny: Paweł Bilko

Archiwa