Hanwha Techwin wprowadza Wisenet AID do monitorowania ruchu drogowego

Hanwha Techwin wprowadza Wisenet AID  do monitorowania ruchu drogowego

Hanwha Techwin wprowadza Wisenet AID do monitorowania ruchu drogowego

15 września 2017

Informacja prasowa

ROZWIJAMY się ufając naszym partnerom’

Hanwha Techwin wprowadza Wisenet AID

do monitorowania ruchu drogowego

Hanwha Techwin i specjaliści w zakresie analityki wideo ze Sprinx Technologies połączyli wysiłki aby stworzyć rozwiązanie Wisenet Automatic Incident Detection (AID) – automatycznej detekcji zdarzeń drogowych, które pozwala na wykrywanie zdarzeń w ruchu ulicznym z wysoką dokładnością. System zaprojektowano tak, aby był przystępny cenowo dla organów administracji publicznej.

AID szybko informuje operatorów o występującym spowolnieniu ruchu i tworzeniu się kolejki pojazdów. System potrafi również wykrywać nieprawidłowo zaparkowane pojazdy oraz takie, które zatrzymały się w niedozwolonym miejscu z powodu awarii. AID posiada zdolność wykrywania poruszania się w zabronionym kierunku ruchu, zadymienia w tunelach, wypadnięcia ładunku z pojazdu oraz potencjalnego niebezpieczeństwa grożącego pieszym.

Traffic AID wykorzystuje inteligentne przetwarzanie obrazu, które pozwala na szybkie alarmowanie operatorów o zdarzeniach drogowych i dostarcza precyzyjnych danych o ruchu drogowym takich jak jego natężenie czy klasyfikacja typów pojazdów. Intuicyjny interfejs www pozwala operatorom na określenie stref detekcji i parametrów do analizy statystycznej, której wynikiem są łatwe w interpretacji wykresy i diagramy. Możliwe jest również przechowywanie przez system wszystkich wykrytych zdarzeń wraz z dokumentującymi je zdjęciami.

Modułowość

Jeśli nie jest wymagane użycie wszystkich funkcji oprogramowania Traffic AID istnieje możliwość wykorzystania pojedynczych modułów, które będą wspomagać operatorów w utrzymaniu ruchu drogowego i ruchu pieszych. Dostępne są:

  • Pedestrian and Stop Detection (PSD) – Detekcja zatrzymania pojazdów i pieszych: Aplikacja PSD potrafi wykryć fakt zatrzymania się pojazdu lub pieszego w tunelu lub na poboczu drogi np. w miejscach przeznaczonych dla postoju awaryjnego.

  • Traffic Flow: Aplikacja jest w stanie jednocześnie monitorować do dwóch pasów ruchu, podawać dane o intensywności ruchu i automatycznie alarmować operatora o tworzeniu się kolejki samochodów lub zatorze drogowym.

  • Traffic Data: Aplikacja Traffic Data została zaprojektowana w celu gromadzenia danych potrzebnych do planowania zarządzania ruchem w środowiskach miejskich i monitoruje natężenie oraz średnią prędkość przemieszczania się motocykli, samochodów, ciężarówek i autobusów. Gromadzi ona dane z dwóch niezależnych pasów dla obu kierunków ruchu, a funkcja Origin-Destination Matrix (OD) potrafi określić ilościowo kierunki przejazdu pojazdów przez skrzyżowania w centrach miast i po przez ronda.

Traffic Hub

Traffic Hub jest aplikacją serwerową, która zbiera dane z wielu kamer sieciowych Wisenet z aplikacjami Sprinx Traffic. Po przez interfejs www, oprogramowanie Traffic Hub pozwala przejrzeć wszystkie wykryte i zaraportowane przez kamery zdarzenia, a także umożliwia graficzne obrazowanie danych o liczbie pojazdów i ich średniej prędkości. Aplikacja dostępna jest w wersji na 4, 16 lub 48 kanałów.

Wisenet X

Aplikacje AID zaimplementowano w wybranych modelach kamer sieciowych wysokiej rozdzielczości serii Wisenet X. Kamery tej serii wyposażone są w najwyższy na świecie poziom dynamiki obrazu (WDR) 150 dB i najlepszy zmiennoogniskowy, zdalnie regulowany obiektyw zoptymalizowany do pracy w warunkach słabego oświetlenia, przez co kamery te dostarczają doskonałej jakości obrazy zarówno w dzień jak i w nocy. Dwumegapikselowe kamery stacjonarne Wisenet XNB-6000 i XNB-6005 oraz kamera cylindryczna XNP-6120R z oświetlaczem IR są dodatkowo wyposażone w żyroskopową stabilizację obrazu, która usuwa wpływ podmuchów wiatru lub wibracji w miejscu instalacji kamer.

Nasi inżynierowie blisko współpracowali z zespołem Sprinx Technologies aby sprostać rosnącym wymaganiom służb nadzorujących szlaki komunikacyjne, które stoją przed trudnym zadaniem wynikającym z rosnącej liczby pojazdów w centrach miast, na autostradach i drogach szybkiego ruchu,” powiedział Tim Biddulph, Head of Product and Solutions w Hanwha Techwin Europe. “Jest to kolejny dowód tego, że realizujemy naszą dewizę ‘ROZWIJAMY SIĘ ufając naszym partnerom’. Tworzymy prawdziwie partnerską współpracę z producentami, którzy są ekspertami w poszczególnych dziedzinach.”


O Hanwha Techwin

Hanwha Techwin (poprzednio Samsung Techwin) jest wiodącym dostawcą rozwiązań systemów nadzoru wizyjnego wykorzystujących protokół IP, systemów analogowych i hybrydowych. Dzięki ciągłej pracy nad innowacyjnymi technologiami, Hanwha Techwin dostarcza rozwiązania o najwyższym poziomie wydajności, stabilności oraz relacji ceny do jakości, po przez wprowadzanie do kamer nowoczesnych funkcji i rozwiązań oraz wykorzystanie analityki video.

Tekst i foto pochodzi z:

www.hanwha-security.eu

Redakcja

leave a comment

Create AccountLog In Your Account