Impel płacze nad stawkami swoich ochroniarzy

1

– Moim zdaniem podwyżka płacy minimalnej nie nadąża za rynkiem – mówi money.pl prezes Impela, Grzegorz Dzik. – Podwyżka ustawowa jest istotnym argumentem, by negocjować z klientami wyższą cenę. W kontraktach mamy uregulowane ustawowo prawo do waloryzacji ceny na skutek wzrostu płacy minimalnej, lub składek na ZUS – dodaje.

źródło: monay.pl

Przegrana bitwa o PFRON

Jedna z największych korporacji w naszym kraju skarży się na wysokość płacy minimalnej która nie wygrała batalii o uniemożliwienie małym i średnim przedsiębiorstwom pobierania finansowania z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych o której pisała na stronach swojego portalu Fundacja WatchDogPfron.

Impel, a PFRON

Fundacja ta patrzy na łapska tych który w mniej albo bardziej uczciwy sposób pobierają pieniądze na rehabilitacje niepełnosprawnych i tak na przykład w zestawieniu za rok 2015 sama tylko IMPEL SECURITY POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ zajmowała 52 miejsce w rankingu zatrudniając średnio miesięcznie 562 osoby niepełnosprawne a całkowite dofinansowanie tej jednej spółki Impela przekroczyło kwotę 6 000 000 pln, a na pozycji 75 z ponad 5 000 000 pln dofinansowania znajdujemy już IMPEL CLEANING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ .

Tego ile spółek i pod jakimi nazwami ma Impel chyba nikt nie zliczy, pewnie nawet w samej firmie się w tym gubią. Można więc przypuszczać jakie kwoty wchodzą w grę.

Impel traci zyski

Przez wprowadzenie obostrzeń z lat 2016 i 2017 oraz planowanego wywalenia umów śmieciowych do kosza, oraz otwartej już wojny o pracowników nie koniecznie niepełnosprawnych, ale za to z orzeczeniem. Impel płacze nad traconymi zyskami bo traci nie tylko możliwości wyżymania sektora w którym pracuje z ostatnich kropli gotówki, ale już nawet nie jest w stanie optymalizować kosztów zatrudniając taka ilość orzeczonych by amortyzowali rosnące koszty.


Potraficie na tej liście skazać inne spółki należące do Impela? A może chcecie się podzielić innymi ciekawymi informacjami lub spostrzeżeniami na tematy finansowania czy funkcjonowania branży bezpieczeństwa?

 

 

Redakcja

One thought on “Impel płacze nad stawkami swoich ochroniarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Monitoring w chmurze

pon Gru 25 , 2017
Rosnące koszty pracy powodują wzrost cen usług. Dotyczy to również rynku ochrony, na którym ustanowienie stawek minimalnych i uzależnienie ich od wysokości minimalnego wynagrodzenia w 2017 roku wywołało prawdziwy wstrząs.

Najnowsze wpisy

KONTAKT

e-mail:

redakcja@portal-ochrony.pl

tel.:

(+48) 513 949 472

adres: 43-178 Ornontowice

ul. Zwycięstwa 136

Wydawa: CERTE – Paweł Bilko

Redaktor naczelny: Paweł Bilko

Archiwa