Impel płacze nad stawkami swoich ochroniarzy

Impel płacze nad stawkami swoich ochroniarzy

18 grudnia 2017 1 przez Redakcja

– Moim zdaniem podwyżka płacy minimalnej nie nadąża za rynkiem – mówi money.pl prezes Impela, Grzegorz Dzik. – Podwyżka ustawowa jest istotnym argumentem, by negocjować z klientami wyższą cenę. W kontraktach mamy uregulowane ustawowo prawo do waloryzacji ceny na skutek wzrostu płacy minimalnej, lub składek na ZUS – dodaje.

źródło: monay.pl

Przegrana bitwa o PFRON

Jedna z największych korporacji w naszym kraju skarży się na wysokość płacy minimalnej która nie wygrała batalii o uniemożliwienie małym i średnim przedsiębiorstwom pobierania finansowania z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych o której pisała na stronach swojego portalu Fundacja WatchDogPfron.

Impel, a PFRON

Fundacja ta patrzy na łapska tych który w mniej albo bardziej uczciwy sposób pobierają pieniądze na rehabilitacje niepełnosprawnych i tak na przykład w zestawieniu za rok 2015 sama tylko IMPEL SECURITY POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ zajmowała 52 miejsce w rankingu zatrudniając średnio miesięcznie 562 osoby niepełnosprawne a całkowite dofinansowanie tej jednej spółki Impela przekroczyło kwotę 6 000 000 pln, a na pozycji 75 z ponad 5 000 000 pln dofinansowania znajdujemy już IMPEL CLEANING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ .

Tego ile spółek i pod jakimi nazwami ma Impel chyba nikt nie zliczy, pewnie nawet w samej firmie się w tym gubią. Można więc przypuszczać jakie kwoty wchodzą w grę.

Impel traci zyski

Przez wprowadzenie obostrzeń z lat 2016 i 2017 oraz planowanego wywalenia umów śmieciowych do kosza, oraz otwartej już wojny o pracowników nie koniecznie niepełnosprawnych, ale za to z orzeczeniem. Impel płacze nad traconymi zyskami bo traci nie tylko możliwości wyżymania sektora w którym pracuje z ostatnich kropli gotówki, ale już nawet nie jest w stanie optymalizować kosztów zatrudniając taka ilość orzeczonych by amortyzowali rosnące koszty.


Potraficie na tej liście skazać inne spółki należące do Impela? A może chcecie się podzielić innymi ciekawymi informacjami lub spostrzeżeniami na tematy finansowania czy funkcjonowania branży bezpieczeństwa?