Inspekcja Pracy skontroluje agencje ochrony

1

Państwowa Inspekcja Pracy zapowiedziała przeprowadzenie w 2019 roku 70 tys. kontroli w zakładach pracy. To ponad dwukrotnie więcej niż w zeszłym roku. Najwięcej kontroli ma dotyczyć wypłacania wynagrodzeń oraz przestrzegania przez pracodawców przepisów dotyczących czasu pracy i zatrudniania pracowników na czas określony.

Zapowiedziane przez PIP kontrole mają związek ze wzrostem liczby skarg, które wpływają do tej instytucji. W zeszłym roku było ich ponad 54 tys. To o 4 tys. więcej niż rok wcześniej.
//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Kolejną kwestią, na którą inspektorzy pracy będą zwracać uwagę, jest problem łamania prawa poprzez zawieranie z pracownikami umów cywilnoprawnych zamiast umów o pracę. Dotyczy głównie firm budowlanych oraz agencji ochroniarskich, w których pracownicy często są zatrudniani na podstawie umów cywilnoprawnych, mimo że wykonują taką samą pracę, jak osoby posiadające umowy o pracę.
//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Sprawdzane będzie stosowanie przepisów o minimalnej stawce godzinowej dla osób pracujących na podstawie umów zleceń.

Źródło: www.rudaslaska.com.pl

Source: PracownikOchrony.pl

Redakcja

One thought on “Inspekcja Pracy skontroluje agencje ochrony

  1. sranie w banie nic nikomu nie zrobią tam jest takie lobby że się w pale nie mieści… dopóki będzie pefron dopóty nic się nie zmieni… a umowy? sam robię od kilku lat na smieciówce i dostaje umowę co parę miesięcy z inną datą końcową bo początkowa taka sama a takich przedłużek to mam chyba z 6 już buahaha. Pięknie ominęli ten wasz system aż mnie na śmiech zbiera 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Obiekty Handlowe • Obsługa sklepu wybiegła za mężczyzną, który zaczął uciekać. Działdowo

sob. maj 11 , 2019
W trakcie pozorowanej akcji ratunkowej zatrzymali prawdziwego złodzieja11.05.2019 rok Dwoje policjantów z jednostki w Działdowie brało udział w pozorowanej akcji ratunkowej związanej z wypadkiem, gdy w pewnej chwili musieli podjąć zupełnie realną interwencję w związku z kradzieżą sklepową. Szybka reakcja policjantów sprawiła, że po krótkim pościgu sprawca kradzieży został zatrzymany. […]

You May Like

Ostatnie wpisy

KONTAKT

e-mail:

redakcja@portal-ochrony.pl

tel.:

(+48) 513 949 472

adres: 43-178 Ornontowice

ul. Zwycięstwa 136

Wydawa: CERTE – Paweł Bilko

Redaktor naczelny: Paweł Bilko

Archiwa