Kamienna Góra – kradł i zaatakował ochroniarza

Złodziejowi który zaatakował ochroniarza, aby utrzymać się w posiadaniu kradzionej wódki grozi 10 lat.

19 latek z Kamiennej Góry dokonał kradzieży rozbójniczej

Jak podaje Portal Nowiny Jeleniogórskie na swoich stronach, 8 grudnia 19 latek z Kamiennej Góry postanowił ukraść 2 butelki wódki ze sklepowej póki.

Interweniującego za linią kas ochroniarza uderzył i uciekł. Nie długo cieszył się z tego że nie dostał mandatu, bo juz kilka dni później Policjanci z Wydziału Kryminalnego dokonali jego zatrzymania.

Więcej informacji TUTAJ.

Kradzież, a kradzież rozbójnicza

Złodzieje sklepowi często popełniają ten błąd i w celu uniknięcia mandatu używają siły by uciec z łupem i tak z wykroczenia opisanego w Kodeksie Wykroczeń:

Art. 119. § 1. Kto kradnie lub przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą, jeżeli jej wartość nie przekracza 500 złotych, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

przechodzą na „wyższy” poziom i łapią się na przestępstwo opisane w Kodeksie Karnym:

Art. 281. Kto, w celu utrzymania się w posiadaniu zabranej rzeczy, bezpośrednio po dokonaniu kradzieży, używa przemocy wobec osoby lub grozi natychmiastowym jej użyciem albo doprowadza człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Opracowanie i wdrażanie procedur Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa

czw Sty 31 , 2019
NOWOŚĆ! Opracowanie i wdrażanie procedur Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa dla operatorów usług kluczowych i dostawców usług cyfrowych. https://www.ksoin.pl/krajowy-system-cyberbezpieczenstwa-dla-operatorow-uslug-kluczowych-szkolenie Operatorzy usług kluczowych są zobowiązani do wdrożenia skutecznych zabezpieczeń, szacowania ryzyka związanego z cyberbezpieczeństwem oraz przekazywania informacji o poważnych incydentach i ich obsługi we współpracy z jednym z trzech CSIRT (Zespołów Reagowania na Incydenty […]

Najnowsze wpisy

KONTAKT

e-mail:

redakcja@portal-ochrony.pl

tel.:

(+48) 513 949 472

adres: 43-178 Ornontowice

ul. Zwycięstwa 136

Wydawa: CERTE – Paweł Bilko

Redaktor naczelny: Paweł Bilko

Archiwa