Komunikat pracownika ochrony

Drodzy czytelnicy!

Do naszej redakcji dotarł list pracownika ochrony z apelem o działanie w jego sprawie. Pracownik ochrony przesłał tekst prosząc na o jego opublikowanie na łamach Portalu.

Prosimy zapoznać się z treścią komunikatu i jeśli to możliwe upublicznić dalej jego treść.

KOMUNIKATPO

 

Treść komunikatu pracownika ochrony:

„Jestem pracownikiem ochrony na Z. G. Janina. Przetarg(?) na naszej kopalni i Z. G. Sobieski wygrała firma, która słynie z bardzo złej opinii. Proponuje się nam nędzne wynagrodzenie i umowy śmieciowe. Mamy już dość, tych poniżających stawek i podłego traktowania. Wiemy, że polityki tego kraju nie zmienimy, ale chcemy zmienić swoje życie i walczyć o naszą godność. Jesteśmy już tak zdesperowani, że skłonni poświęcić wszystko, by coś zmienić w tej branży. Może inni wezmą z nas przykład i zaczną walczyć o swoje życie i godne warunki pracy. Wierzę szczerze, że się uda i będę trzymać kciuki. Choć przypuszczam, że moje dni na tym obiekcie są policzone… (…) Przejęcie nas ma nastąpić 28 grudnia, więc proszę o wsparcie i nie angażowanie się w ochronę na naszych obiektach, poprzez przyjmowanie i podpisywanie tzw. „umów” oferowanych przez nową firmę. Wierzymy w Waszą solidarność. Bardzo dziękujemy.

OTO GŁÓWNA TREŚĆ KOMUNIKATU:

PRACOWNICY OCHRONY Z. G. JANINA I Z. G. SOBIESKI PROSZĄ KOLEŻANKI I KOLEGÓW Z BRANŻY O WSPARCIE W WALCE O NASZĄ GODNOŚĆ. PRZECIWSTAWIAMY SIĘ NIEUCZCIWYM  DZIAŁANIOM PRACODAWCÓW, UMOWOM ŚMIECIOWYM, PONIŻAJĄCYM ZAROBKOM I ŁAMANIU PRAW PRACOWNICZYCH. POKAŻMY, ŻE MAMY SWOJĄ GODNOŚĆ I NIE POZWOLIMY SOBIE JEJ WYRWAĆ – NIKT ZA NAS TEGO NIE ZROBI!!!„

 

Pracownik z przyczyn oczywistych prosił o anonimowość.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Ochrona za mniej niż minimum - projekt PSPO

niedz. lis 23 , 2014
Polskie Stowarzyszenie Pracowników Ochrony w ramach swoich działań statutowych postanowiło stworzyć serwis internetowy mający na celu wskazanie obiektów w których firmy ochrony stosują stawkę  poniżej płacy minimalnej.

You May Like

Ostatnie wpisy

KONTAKT

e-mail:

redakcja@portal-ochrony.pl

tel.:

(+48) 513 949 472

adres: 43-178 Ornontowice

ul. Zwycięstwa 136

Wydawa: CERTE – Paweł Bilko

Redaktor naczelny: Paweł Bilko

Archiwa