Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

mapapolicjaKrajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to program, którego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa w kraju poprzez zbieranie informacji od najlepszego źródła informacji jakim są obywatele kraju.

Jak twierdzi Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji program „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” realizowany pilotażowo w trzech garnizonach sprawdził się. Dlatego podjęliśmy decyzję, że program od września będzie realizowany w całej Polsce.

Aktualnie z programu mogą korzystać mieszkańcy na terenie województwa podlaskiego i pomorskiego oraz miasta stołecznego. MSWiA wraz z Policją korzystają z dobrodziejstwa internetu, który umożliwia szybką komunikację z mieszkańcami, co sprawia iż tego rodzaju inicjatywa może odnieść sukces.

MSWiA przypomina jednak, że program nie zastępuje nr 997 i 112, ponieważ funkcjonariusze Policji nie reagują natychmiast na zgłoszenie zapisane w programie. Mapa zagrożeń jest informacją dla Policji, na jakie miejsca powinna zwrócić baczniejszą uwagę.

Mapa znajduje się pod adresem: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

Źródło: mswia.gov.pl

Redakcja

leave a comment

Create AccountLog In Your Account