Oburzeni ochroniarze walczą o pensje

Pracownicy ochrony kopalń grupy Tauron Wydobycie: Janina w Libiążu i Sobieski w Jaworznie  postanowili wyjąć na ulice i zacząć głośno mówić o swoich żalach i pretensjach dotyczących formy ich zatrudnienia. Są oburzeni i przerażeni     swoją dotychczasową sytuacją, a jak twierdzą może się ona nawet pogorszyć. Pod koniec tego roku przechodzą pod nową firmę Dozorbud Security Partner z Legnic. Oferuje ona pracownikom umowy zlecenie, których następstwem jest niegwarantowanie składek zusowskich.

dokumenty1

 

Pikietujący zapowiadają, że dojdzie do licznych zwolnień z powodu tak oburzających warunków.
Czują się jak niewolnicy, a ich życie i zdrowie nie jest tak cenione jakby tego oczekiwali mimo iż codziennie są pod ostrzałem. Dodajmy, że proponowane umowy są bardzo rygorystyczne jak twierdzą ochroniarze.

Swoich praw docieka  m.in. Jolanta Dobrowolska pracująca w ochronie ZG Sobieski od sześciu lat. Jest ona współorganizatorka pikiety i jak mówi – sumiennie i uczciwie wykonywana jest ich praca, są to obiekty obowiązkowej ochrony gdzie wymagane jest zezwolenie na broń i wszelakie uprawnienia z tym związane dodaje, że kwoty tych wszystkich badań i zezwoleń są niebagatelne.
Wiec jeżeli dostaną oni umowy zlecenie badą musieli sami płacić za wszystko, a do tego zostaną im zabrane urlopy oraz chorobowe więc niestety jeżeli zdrowie nie dopisze to zostaną bez środków do życia – mówi z przeżarzeniem.

Wspomniana wyżej firma wygrał przetarg na usługi ochroniarskie ogłoszony przez Grupę Tauron Polska Energia jednakże ochroniarze mają niesamowity żal i pretensje do zarządu, że wybrał firmę która daje umowy śmieciowe.
Kierowniczka wydziału informacji  i public relations w Tauron Wytwarzanie informuje, że przetarg ten został przeprowadzony w trybie prawa zamówień publicznych  i zgodnie z wymogami. Z kolei Justyna Hawrot, dyrektor biura zarządu i polityki personalnej w Dozorbud  z siedziba w Legnicy informuje ze zamierza zatrudnić wiele osób zainteresowanych tą profesją.
Pracownicy ochrony zapowiadają dalsze protesty.

Źródł: gazetakrakowska.pl

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Ochrona ujeła córkę polityka

pt. gru 12 , 2014
Córka znanego polityka Korynna Korwin-Mikke została zauważona przez ochroniarza jednego z warszawskich sklepów budowlanych na próbie kradzieży. Ojciec kobiety wypowiedział się na Facebooku w następujący sposób „Wcale tego nie bagatelizuję, ale niech się sama tłumaczy”.
Kamera19

You May Like

Ostatnie wpisy

KONTAKT

e-mail:

redakcja@portal-ochrony.pl

tel.:

(+48) 513 949 472

adres: 43-178 Ornontowice

ul. Zwycięstwa 136

Wydawa: CERTE – Paweł Bilko

Redaktor naczelny: Paweł Bilko

Archiwa