Ochraniąjac targowisko okradał obiekty mieszczące się na nim

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego w Lęborku zatrzymali  pracownika ochrony,  który strzegąc miejskie targowisko jednocześnie je okradał. Postawiono mu zarzuty w sprawie włamań. Mężczyzna zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej.

kajdanki2

 

Lęborska policja zatrzymała 33-letniego pracownika ochrony, który pracował na miejskim targowisku. Jego kamuflażem okazała się praca. Mężczyzna stróżując na nocnej zmianie włamywał do sklepików znajdujących się na terenie targowiska i skutecznie grabił je. Funkcjonariusze po oględzinach miejsca ustalili, że złodziejaszek przywłaszczył sobie towar z kilku sklepików.

Głównymi łupami ochroniarza okazała się odzież. Pomimo niewielkich kwot 33-latek odpowie za ten występek, bo jakby tego nie nazwać było to jednak włamanie, a w tym przypadku kwoty nie graja większej roli. Włamywaczowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności, jednak policja w dalszym ciągu sprawcza czy ochroniarz nie popełnił innych wykroczeń.
Całe zajście trwało już jakiś czas, jednak nie wszystkie włamania były zgłaszane przez właścicieli obiektów pomimo, iż były widoczne ślady naruszonych zabezpieczeń.

Jeżeli ochroniarz zostanie skazany prawomocnym wykrokiem sadu będzie musiał  przekwalifikować się, ponieważ kwalifikowanym pracownikiem ochrony nie może być osoba karana.

Źródło:wp.pl

Redakcja

leave a comment

Create AccountLog In Your Account