Ochrona również uczestniczyła?

zapytanieNa terenie Dworca Zachodniego w Warszawie odbyły się dzisiaj ćwiczenia antyterrorystyczne służb mundurowych i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i porządek publiczny. Dowódcą ćwiczeń był Komendant Rejonowy Policji Warszawa III insp. Robert Żebrowski. Na miejscu był obecny Zastępca Komendanta Stołecznego Policji insp. Piotr Owsiewski, Zastępca Komendant Rejonowy Policji Warszawa III mł. insp. Jacek Piątkowski oraz Zastępca Stołecznego Stanowiska Kierowania podinsp. Krzysztof Smela.

Nasze pytanie jest następujące: Dlaczego w tego rodzaju ćwiczeniach nie bierze udziału jednostka zajmująca się ochroną osób i mienia? Przecież jest to pierwsze ogniwo które może mieć styczność z tego rodzaju sytuacją oraz może zabezpieczyć miejsce do przyjazdu Policji.

Około 10.00 dyżurny Dworca Zachodniego PKS został poinformowany telefonicznie o znajdującym się w budynku ładunku wybuchowym. Informacja została natychmiast przekazana oficerowi dyżurnemu Komendy Stołecznej Policji. Tak wyglądał początek ćwiczeń zorganizowanych przez dyrekcję dworca we współpracy z Komendą Stołeczną Policji. Zagrożony rejon został zabezpieczony przez policjantów. Wszystkie osoby znajdujące się na terenie dworca zostały ewakuowane. Na miejscu znaleziono podejrzaną paczkę, w której znajdował się ładunek wybuchowy. Policyjni pirotechnicy zneutralizowali go. Cały teren został również sprawdzony przez przewodnika z psem przeszkolonym do wykrywania ładunków wybuchowych.

Ćwiczenia miały na celu praktyczne sprawdzenie przygotowania do przeciwdziałania zagrożeniom terrorystycznym.

W ćwiczeniach brali udział m.in. policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III, Wydział Realizacji Komendy Stołecznej Policji, Oddziały Prewencji Policji KSP, Wojsko, Straż Pożarna, Straż Miejska oraz przedstawiciele Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy.

Na zakończenie ćwiczeń Komendant Rejonowy Policji Warszawa III insp. Robert Żebrowski podziękował wszystkim służbom i instytucjom za udział w ćwiczeniach.

Źródło: policja.pl

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Pracownik ochrony zapobiegł tragedii

czw. wrz 17 , 2015
Informację o tym, że kierowca może być nietrzeźwy policjanci otrzymali od pracownika ochrony. Kierowca kiedy wysiadł z ciężarówki „zataczał się”, co wzbudziło zainteresowanie ochroniarza. Mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dzięki odpowiedzialnej postawie zgłaszającego policjanci być może zapobiegli tragedii na drodze.
przestepca

You May Like

Ostatnie wpisy

KONTAKT

e-mail:

redakcja@portal-ochrony.pl

tel.:

(+48) 513 949 472

adres: 43-178 Ornontowice

ul. Zwycięstwa 136

Wydawa: CERTE – Paweł Bilko

Redaktor naczelny: Paweł Bilko

Archiwa