Ochrona straci na oZUSwaniu?

wyborPrzebywający w Krynicy-Zdroju podczas XXV Forum Ekonomicznego w Krynicy Prezes firmy ochrony Konsalnet Pan Jacek Pogonowski dosyć szczegółowe wypowiedział się na temat zmian które wejdą w życie od 1 stycznia 2016 roku.

Jak już wiemy od 1 stycznia 2016 roku wchodzą w życie przepisy które spowodują że wszystkie umowy zlecenie będą ozusowane. Dlaczego tak? Ponieważ aktualnie sytuacja wygląda tak że każda firma może ominąć przepisy stosując dwie umowy zlecenia gdzie od pierwszej (tej niższej płacowo) składki są odprowadzane a od wyższej już nie.

Jak twierdzi Pan Jacek Pogonowski Prezes firmy Konsalnet prawdopodobnie skutkiem tychże zmian będzie zwolnienie 35 000 pracowników ochrony. Czy tak naprawdę będzie to czas pokaże, niemniej jednak trudno jest się z tym stwierdzeniem zgodzić ponieważ zatrudnienie na większości obiektów już jest minimalne więc firmy zlecające usługę ochrony będą musiały po prostu z niej zrezygnować.

Prezes Konsalnetu stwierdził również że  cyt. – „Nie przymierzamy się do obniżania płac naszym pracownikom. Już zarabiają niewiele. Trochę ciężko sobie wyobrazić, żeby jeszcze im obniżać pensje.” Bardzo ważne stwierdzenie i trzeba je zapamiętać aby za kilka miesięcy przytoczyć je Panu Prezesowi.

Padło również stwierdzenie iż nie będzie już stosowania stawek typu 4 zł/h. Naszym zdaniem jest to błędne myślenie ponieważ jedynym rozwiązaniem jest wprowadzenie ustawowej stawki minimalnej dla określonych branż tak jak jest to w Niemczech. Ustawa która wejdzie w życie nie ma w zapisach minimalnej stawki tylko wprowadzenie pełnego ZUSu od całości zarobku na zleceniu.

Pełen wywiad z Prezesem Konsalnetu.Pełen wywiad z Prezesem Konsalnetu.

Źródło: Money.pl

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Zawody strzeleckie już w najbliższą sobotę

śr. wrz 9 , 2015
Już w najbliższą sobotę odbędą się I Zawody Strzeleckie o puchar Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Pracowników Ochrony. Stowarzyszenie zaprasza wszystkich chętne osoby do kibicowania zawodnikom podczas zawodów.
fot1

You May Like

Ostatnie wpisy

KONTAKT

e-mail:

redakcja@portal-ochrony.pl

tel.:

(+48) 513 949 472

adres: 43-178 Ornontowice

ul. Zwycięstwa 136

Wydawa: CERTE – Paweł Bilko

Redaktor naczelny: Paweł Bilko

Archiwa