ODPOWIE ZA KRADZIEŻE SKLEPOWE

Zamojscy policjanci zatrzymali 27-latka, który z marketu na terenie miasta skradł różne artykuły o wartości tysiąca złotych. Jak się okazało, mężczyzna podejrzany jest o kradzieże kosmetyków oraz sprzętu budowlanego z innych sklepów. 27-latek usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

We wtorek policjanci z zamojskiej komendy interweniowali w związku z kradzieżą sklepową. W jednym z marketów na terenie miasta funkcjonariusze zastali pracowników sklepu i 27-latka podejrzanego o kradzież słuchawek, głośnika, adaptera USB, plecaka i męskiej kurtki. Wartość zabranego ze sklepowych półek asortymentu wyceniono na kwotę ponad 1000 złotych.

 

 

Kiedy mężczyzna przekroczył linię kas nie płacąc za towar został ujęty przez pracowników, a następnie przekazany policjantom. Zatrzymany 27-latek z gminy Zamość został przewieziony do komendy i osadzony w policyjnym areszcie.

Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że wtorkowa kradzież to nie jedyne przestępstwo, którego dopuścił się 27-latek. W ostatnich tygodniach trzykrotnie odwiedził jedną z zamojskich drogerii kosmetycznych, gdzie ukradł kosmetyki oraz alkohol na łączną kwotę ponad 500 złotych. W celu dokonania kradzieży odwiedził również market budowlany. Tam ze sklepowych półek zabrał dwie sztuki detektorów uniwersalnych oraz dalmierz laserowy. Przedstawiciel sklepu wycenił skradziony towar na kwotę ponad 1100 złotych.

Policjanci odzyskali większość skradzionych przedmiotów. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 27-latek zarzutów kradzieży. Mężczyzna przyznał się do popełnionych czynów. Czeka go jeszcze rozprawa w czasie, której sąd zdecyduje, jaka kara będzie adekwatna do popełnionych przez 27-latka przestępstw. Zgodnie z przepisami karnymi może ona wynieść nawet 5 lat pozbawienia wolności.

starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło

źródło: Policja Lubelska

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

ODPOWIEDZĄ ZA KRADZIEŻ W SKLEPIE

sob. listopad 28 , 2020
Policjanci zatrzymali dwóch 43-latków podejrzewanych o kradzież narzędzi w jednym z marketów na terenie miasta. Wartość strat oszacowano na blisko 1300 złotych. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Ostatnie wpisy

KONTAKT

e-mail:

redakcja@portal-ochrony.pl

tel.:

(+48) 513 949 472

adres: 43-178 Ornontowice

ul. Zwycięstwa 136

Wydawa: CERTE – Paweł Bilko

Redaktor naczelny: Paweł Bilko

Archiwa