Pierwsza kamera Axis łącząca AI i deep learning

Axis Communications wprowadza na rynek kamerę AXIS Q1615 Mk III z analityką opartą na sztucznej inteligencji, wykorzystującą mechanizmy głębokiego uczenia (deep learning). Ta zaawansowana stałopozycyjna kamera typu box zawiera innowacyjny podwójny chipset, który umożliwia bardzo szczegółową klasyfikację obiektów.

Wspomniany chipset — łączący w sobie procesor Axis ARTPEC-7 oraz jednostkę przetwarzania głębokiego uczenia — to klucz do udostępnianych przez nową kamerę wyjątkowych, opartych na sztucznej inteligencji funkcji klasyfikacji obiektów. Tak zaawansowane elementy sprzętowe dają użytkownikom możliwość korzystania ze specjalnie opracowanych aplikacji zewnętrznych opartych na funkcjach AI oraz mechanizmach klasyfikacji osób i obiektów. Ponadto, dzięki podwójnemu chipsetowi, fabrycznie zainstalowana aplikacja analityczna AXIS Object Detector może rozróżniać takie rodzaje pojazdów jak rowery, samochody osobowe, autobusy, samochody ciężarowe itd.

Wyposażenie kamery w podwójny chipset sprawia, że analizy mogą być wykonywane bezpośrednio w kamerze (na brzegu sieci), co zwiększa szybkość działania i skalowalność systemu. Inne korzyści obejmują: przetwarzanie w czasie rzeczywistym, redukcję kosztów i obniżenie stopnia złożoności. Ponadto przez sieć przesyłany jest tylko niezbędny materiał wizyjny, co ogranicza zapotrzebowanie na pamięć masową i przepustowość oraz zmniejsza obawy dotyczące prywatności.

Najważniejsze cechy:

  • Zaawansowana sztuczna inteligencja z funkcją głębokiego uczenia
  • Szczegółowa klasyfikacja obiektów
  • Obsługa aplikacji AI innych firm
  • Przetwarzanie w 100% na brzegu sieci — skalowalność i oszczędność
  • Najbardziej zaawansowane funkcje kamer Axis z linii Q

Więcej informacji: AXIS Q1615 Mk III

 

Axis wykorzystuje sztuczną inteligencję także w innych swoich rozwiązaniach, np. w AXIS Parking Violation Detection, które może automatycznie wykrywać nieprawidłowości w parkowaniu i wysyłać alarm po każdym wykryciu potencjalnego naruszenia przepisów. Umożliwia to policji lub innym służbom szybkie podejmowanie odpowiednich działań, takich jak odholowanie pojazdu lub wystawienie mandatu.

 

Kontakt:
Marek Pavlica, Regional Communications Specialist Eastern Europe, Axis Communications
Telefon: + 42 0 734 319 237, E-mail: marek.pavlica@axis.com
Eliza Krysztofiak, Senior Communication Manager, Monday agencja-komunikacji
Telefon: +48 795 116 845, E-mail: e.krysztofiak@mondaypr.pl
Katarzyna Kopka, Project Manager, Monday agencja-komunikacji
Telefon: +48 735 938 504, E-mail: katarzyna.kopka@mondaypr.pl

 

Informacje o Axis Communications

Axis oferuje innowacyjne rozwiązania z zakresu zabezpieczeń, które umożliwiają kształtowanie inteligentniejszego
i bezpieczniejszego świata. Jako światowy lider rynku sieciowych systemów wizyjnych, Axis wyznacza kierunki rozwoju branży przez nieustanne wprowadzanie nowatorskich produktów sieciowych opartych na otwartych platformach oraz zapewnia klientom wartościowe rozwiązania za pośrednictwem globalnej sieci partnerów. Axis prowadzi długofalową współpracę z partnerami, dostarczając im wiedzę oraz przełomowe produkty sieciowe przeznaczone zarówno na istniejące, jak i nowe rynki.  Axis zatrudnia około 3143 dedykowanych pracowników w ponad 50 krajach świata, wspieranych przez sieć ponad  90 000 partnerów. Więcej informacji o firmie Axis można znaleźć na stronie internetowej pod adresem www.axis.com oraz na profilu https://www.facebook.com/AxisCommunicationsPoland

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Usuwanie i niszczenie plików

pon. paź 5 , 2020
Usuwanie i niszczenie plików Usuwanie i niszczenie plików. Prywatny Detektyw Kraków uważa, że jest to problem dla większości użytkowników. Poniekąd używających takich urządzeń jak: komputery, smartfony, drukarki, aparaty itp.
Wirtualny detektyw

You May Like

Ostatnie wpisy

KONTAKT

e-mail:

redakcja@portal-ochrony.pl

tel.:

(+48) 513 949 472

adres: 43-178 Ornontowice

ul. Zwycięstwa 136

Wydawa: CERTE – Paweł Bilko

Redaktor naczelny: Paweł Bilko

Archiwa