Planet LRP-1622CS

box LRP 1622CS L16-portowy zarządzalny switch Long Reach PoE over Coaxial z 2 slotami 100/1000X SFP i 2 portami 10/100/1000T

Rozwiązanie Planet Long Reach PoE umożliwia wszystkim przedsiębiorstwom i dostawcom usług sieciowych tworzenie infrastruktury IP w trudno dostępnych miejscach przy wykorzystaniu urządzeń zgodnych z technologią PoE 802.3af/at. Umożliwiają one jednoczesne przesyłanie danych oraz zasilania za pomocą pojedynczego kabla ethernetowego, a dzięki wykorzystaniu technologii Planet LRP możliwe jest nawiązywanie połączeń na odległościach większych, niż 100 metrów.

Inteligentny switch Long Reach PoE oparty na infrastrukturze koncentrycznej
Planet LRP-1622CS to nowy, wielokanałowy switch działający w oparciu o technologię Long Reach PoE, który umożliwia rozszerzenie sieci Ethernet PoE na odległość do 1 km z wykorzystaniem istniejącej instalacji koncentrycznej do wielu urządzeń zgodnych ze standardem PoE. Switch umożliwia zarządzanie w protokołach Ipv6/IPv4 i został wyposażony w Gigabitowy silnik przełączania w warstwie L2/L4 wraz z 16 portami BNC z funkcją mieszacza Long Reach PoE, 2 Gigabitowe porty oraz 2 dodatkowe sloty 100/1000Base-X SFP. Każdy z 16 portów BNC zapewnia 36 W mocy, co w sumie oznacza budżet 440 W. Jako zaawansowany switch PoE, LRP-1622CS posiada inteligentne funkcje PoE, które poprawiają dostępność usługi w krytycznych sytuacjach. Zapewnia to szybkie, bezpieczne i ekonomiczne rozwiązanie do wdrażania sieci PoE z wykorzystaniem istniejącego okablowania koncentrycznego.LRP 1622CS Front Panel Introducton s

Wielokanałowa technologia Long Reach Power over Ethernet
Aby wspierać przedsiębiorstwa w łatwym budowaniu wielokanałowych i centralnie sterowanych systemów Long Reach PoE, LRP-1622CS współpracuje z extenderem Long Reach PoE, modelem LRP-101CE i dzięki 16 portom BNC działa jako mieszacz dla wszystkich podłączonych extenderów. Każdy z portów BNC umożliwia przesyłanie danych i zasilania na odległości do 1 kilometra za pomocą przewodu koncentrycznego do extendera LRP i dodatkowe 100 metrów od extendera do kamery IP, punktu dostępowego lub systemu kontroli dostępu, zgodnych ze standardem 802.3af/at PoE.LRP 1622CS 1 s

Scentralizowane zarządzanie energią
Z centralnie zarządzanym budżetem 440 W, LRP-1622CS eliminuje potrzebę stosowania dodatkowego systemu zdalnego zasilania. Teraz wystarczy jedno źródło zasilania, aby zasilić zarówno extendery LRP jak i podłączone urządzenia PoE. Możliwości technologii Long Reach PoE pomagają zredukować czas instalacji oraz zmniejszyć koszty wdrażania nowych urządzeń sieciowych.

Łączenie wielu węzłów
Rozwiązanie Planet Long Reach PoE pozwala na łatwe budowanie centralnie sterowanego systemu zasilania dla kamer IP. To daje użytkownikom możliwość łatwego poszerzenia obszaru monitoringu za pomocą rozgałęźników BNC. Możliwe jest podłączenie czterech węzłów do jednego portu, co umożliwia obsługę do 64 kamer IP jednocześnie.

Wbudowane unikalne funkjce PoE do zarządzania podłączonymi urządzeniami
Jako zarządzalny switch do zastosowań w systemach monitoringu, sieciach Wi-Fi oraz VoIP, LRP-1622 wyróżnia się następującymi funkcjami:
Funkcja PD Alive Check
Harmonogram odzyskiwania energii
Harmonogram PoE
Monitoring zużycia energii PoE
Ochrona przed przegrzaniem urządzeń PoE

Inteligentna funkcja Device Alive Check
Planet LRP-1622 może być skonfigurowany do monitorowania stanu podłączonego urządzenia w czasie rzeczywistym poprzez polecenie ping. W sytuacji gdy zasilane urządzenie przestaje działać i nie odpowiada ono na polecenie ping, LRP-1622 uruchomi ponownie port, do którego urządzenie jest podłączone i przywróci je do działania. Funkcja ta znacznie zwiększa niezawodność sieci i zmniejsza ilość zadań dla administratora.SGS 5220 24T2X 8 s

Planowane odzyskiwanie energii
Planet LRP-1622 umożliwia automatyczne ponowne uruchamianie podłączonych urządzeń PoE w określonym czasie każdego tygodnia. Rozwiązanie to zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia awarii, wynikającej z przepełnienia bufora.SGS 5220 24T2X 7 s

Harmonogram PoE dla oszczędzania energii
Poza używaniem w systemach monitoringu, Planet LRP-1622 może być wykorzystany do budowy dowolnej sieci VoIP PoE oraz bezprzewodowych sieci LAN. Zgodnie z trendem oszczędności energii panującym na całym świecie, LRP-1622 może skutecznie kontrolować ilość pobieranej energii. Funkcja „Harmonogram PoE” umożliwia włączenie lub wyłączenie zasilania każdego portu PoE w dowolnych interwałach, co pozwala zaoszczędzić energię i pieniądze.

Monitoring zużycia energii PoE
Dzięki wykresowi zużycia energii, dostępnemu przez przeglądarkę internetową, LRP-1622CS pozwala administratorom na monitorowanie stanu zużycia energii przez podłączone urządzenia w czasie rzeczywistym. Zwiększa to efektywność zarządzania wieloma urządzeniami.

Ochrona przed przegrzaniem urządzeń PoE
Mechanizmy ochrony przed przegrzaniem, wbudowane w switch LRP-1622CS zapewniają bezpieczną i stabilną pracę urządzeń PoE poprzez ograniczanie mocy wyjściowej dowolnego z portów w sytuacjach, gdy dane urządzenie nieoczekiwanie się przegrzeje.

Bezgłośna i przyjazna środowisku praca
LRP-1622CS jest wyposażony w 19-calową metalową obudowę generującą minimalny hałas oraz efektywny system wentylacji. Switch obsługuje technologię Smart Fan, która automatycznie steruje prędkością wbudowanego wentylatora w celu zmniejszenia poziomu hałasu i zachowania odpowiedniej temperatury dla optymalnego potencjału mocy wyjściowej. LRP-1622CS jest w stanie pracować wydajnie, stabilnie i bezgłośnie w każdym środowisku bez wpływu na ogólną wydajność sieci.
 
Podwójna skalowalność IPv6 / IPv4
Dzięki obsłudze protokołów IPv6 oraz IPv4, LRP-1622CS pomaga małym i średnim firmom całkowite przejście na technologię IPv6 przy niewielkim całkowitym koszcie, ponieważ eliminuje konieczność wymiany dotychczas używanego sprzętu. Wystarczy odpowiednia konfiguracja sieci brzegowej IPv6 FTTx.

Solidne funkcje warstwy 2
LRP-1622CS obsługuje zaawansowane funkcje, takie jak dynamiczną agregację portów, 802.1Q VLAN oraz Q-in-Q VLAN, protokół Multiple Spanning Tree (MSTP), Loop and BPDU Guard, IGMP Snooping i MLD Snooping. Dzięki funkcji agregacji portów, LRP-1622CS umożliwia działanie szybkich magistral poprzez połączenie wielu portów światłowodowych, oraz zapobieganie awarii łącza. Dodatkowo protokół Link Layer Discovery (LLDP) w warstwie 2 dostarcza informacji na temat urządzeń w lokalnej domenie broadcast.GS 4210 24P4C 1 s

Doskonała kontrola ruchu
LRP-1622CS został wyposażony w solidne funkcje QoS oraz funkcje zarządzania ruchem, aby poprawić działanie połączeń w małych i średnich firmach. Obejmują one funkcję broadcast/multicast storm control, kontrolę przepustowości dla każdego portu oraz priorytet IP DSCP QoS. Gwarantuje to najlepszą wydajność w zastosowaniach VoIP oraz strumieniowaniu video oraz pozwala przedsiębiorstwom na pełne wykorzystanie ograniczonych zasobów sieciowych.

Zwiększone bezpieczeństwo
Planet LRP-1622CS obsługuje funkcję ACL (Access Control List) warstwy 2 do warstwy 4 for aby zapewnić pełne bezpieczeństwo. Funkcja ta może być wykorzystywana do ograniczania dostępu do sieci poprzez blokowanie pakietów w oparciu o źródłowy i docelowy adres IP, porty TCP/UDP lub zdefiniowane aplikacje sieciowe. Mechanizmy bezpieczeństwa obsługują również uwierzytelnianie użytkowników i urządzeń na podstawie portów 802.1X i adresów MAC. Dzięki funkcji prywatnego VLAN istnieje możliwość blokady komunikacji pomiędzy skrajnymi portami, co zapewnia większą prywatność użytkownika.

Zaawansowane zabezpieczenia sieciowe
LRP-1622CS obsługuje technologie DHCP Snooping, IP Source Guard oraz Dynamic ARP Inspection, które zapobiegają atakom IP Snooping i odrzucają pakiety ARP z nieprawidłowymi adresami MAC. Dzięki temu administratorzy mogą łatwo i szybko tworzyć wysoce bezpieczne sieci firmowe.
 
Łatwe i bezpieczne zarządzanie
Zarządzalny switch XGSW-28040HP oferuje konsolę zarządzania oraz interfejsy webowy i SNMP. Dzięki interfejsowi opartemu na stronach WWW, XGSW-28040HP oferuje łatwe w użyciu i niezależne od platformy narzędzie do zarządzania i konfiguracji. Switch Planet obsługuje standardowy protokół SNMP (Single Management Network Protocol) i może być zarządzany przez dowolne oprogramowanie do zarządzania, które obsługuje protokół SMNP. Możliwe jest również zarządzanie w trybie tekstowym za pomocą portu konsoli i Telnetu. Ponadto XGSW-28040HP obsługuje bezpieczne zdalne zarządzanie dzięki wsparciu SSH, SSL i SNMPv3, które szyfruje zawartość pakietów podczas każdej sesji.

Elastyczność i możliwość rozbudowy
LRP-1622CS oferuje dwa interfejsy Gigabit TP 10/100/1000BASE-T RJ45 które można umożliwiają podłączenie rejestratorów NVR, serwerów do strumieniowania video lub dysków sieciowych NAS aby ułatwić zarządzanie. Można też skorzystać z dwóch slotów światłowodowych dual-speed SFP, które umożliwiają podłączenie modułów 100BASE-FX/1000BASE-SX/LX SFP (Small Form-factor Pluggable), aby podłączyć się do sieci szkieletowej lub centrum monitoringu. Zasięg może wynosić od 550 metrów do 2 kilometrów (światłowód Multi-Mode) lub do 10/20/30/40/50/70/120 kilometrów (światłowód Single-Mode lub WDM). To rozwiązanie umożliwia stosowanie switcha w centrach danych przedsiębiorstw.

Inteligentny mechanizm diagnozy SFP
LRP-1622CS obsługuje funkcję SFP-DDM (Digital Diagnostic Monitor), która umożliwia administratorom sieci łatwe kontrolowanie parametrów modułu SFP w czasie rzeczywistym – optycznej mocy wyjściowej / wejściowej, temperatury i polaryzacji napięcia zasilania transceivera.

Redakcja

leave a comment

Create AccountLog In Your Account