Płk Mariusz Chmielewski laureatem Buzdyganów 2019

Kapituła nagrody Buzdygany wybrała siedem osób, którym przyznała te szczególne wyróżnienia, zwane wojskowymi Oskarami. Wśród laureatów jest płk dr inż. Mariusz Chmielewski, zastępca dziekana Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej.

Buzdygany przyznawane są wyróżniającym się osobowościom Wojska Polskiego. W tym roku kapituła zebrała się już po raz 26. Znaleźli się w niej przedstawiciele Wojskowego Instytutu Wydawniczego oraz laureaci ubiegłorocznych Buzdyganów. Spośród kilkudziesięciu kandydatów wybrano siedmiu. Nagrodę przyznano także laureatowi wyłonionemu przez internautów.

Wszyscy wyróżnieni odbiorą Buzdygany podczas uroczystej gali 20 marca w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie.

Gratulujemy!

Płk dr inż. Mariusz Chmielewski uzyskał najlepsze wyniki egzaminów oficerskich w 2002 r., za co otrzymał Nagrodę Rektora-Komendanta WAT. Prymus promocji w 2003 r., wyróżniony przez Prezydenta RP. W 2012 r. obronił z wyróżnieniem pracę doktorską z zakresu identyfikacji zagrożeń terrorystycznych, w dyscyplinie inżynieria wiedzy, pt: „Ontology-based indirect association assessment method using graph and logic reasoning techniques”.  W latach 2010–2019 wraz z zespołami studenckimi zdobył 15 czołowych nagród na finałach krajowych i odniósł znaczące sukcesy międzynarodowe w konkursach technologicznych Microsoft ImagineCup oraz Atlantic Council Cyber 9/12, czterokrotnie reprezentował Polskę na finałach światowych konkursów.

Za opracowane wynalazki: PULSE, BodyGUARD, SENSE, SAPER, IDEA, H.E.L.P., TESLA, PATRON, iSULIN, FARM, MORPHEUS, ELEPHANT, NERVE, HealthPoint, SymSG Border Tactics, wraz z zespołami współautorów zdobył ponad 80 międzynarodowych nagród specjalnych i medali, w tym 4 grand prix wystaw oraz nagród za najlepszy wynalazek. W uznaniu za szczególne osiągnięcia w dziedzinie wynalazczości i innowacji otrzymał wyróżnienia: Honor of invention for Inventions and scientific achievements Taipei (2014 r.), Leading Innovation Award INST (2014 r.) i Medal Honorowy SPWiR im. Tadeusza Sendzimira (2016 r.).

Płk Chmielewski jest opiekunem naukowym Koła Zainteresowań Cybernetycznych oraz laureatem NATO TIDE Hackaton 2019  i NATO TIDE Sprint w kategorii Modeling Challenge. Realizował 22 prace badawczo-rozwojowe (spośród których pięcioma kierował) w dziedzinie modelowania pola walki, symulacji komputerowej, wspomagania dowodzenia, diagnostyki medycznej i telemedycyny, na rzecz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Europejskiej Agencji Obrony. Za działalność naukową i wynalazczą został nagrodzony 9 nagrodami ministra nauki i szkolnictwa wyższego oraz dyplomami i listami gratulacyjnymi od przedstawicieli Ministerstwa Gospodarki oraz Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Od 2017 r. pełni funkcję zastępcy dziekana Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej.

red. Ewa Jankiewicz
rzecznik prasowy WAT

Więcej informacji o laureatach Buzdyganów 2019

Artykuł Płk Mariusz Chmielewski laureatem Buzdyganów 2019 pochodzi z serwisu Wojskowa Akademia Techniczna.

źródło: Wojskowa Akademia Techniczna
Płk Mariusz Chmielewski laureatem Buzdyganów 2019

doniesienia prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Zatrzymany w sprawie oszustw na szkodę kilkuset osób z całego kraju

pt. sty 31 , 2020
Dolnośląscy policjanci z komendy wojewódzkiej zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości gospodarczej działając wspólnie z funkcjonariuszami z wrocławskiej komendy miejskiej zatrzymali podejrzanego w sprawie wyłudzenia kwoty ponad 16 milionów złotych od 266 osób z całego kraju w związku z emisją obligacji jednej z firm. Zatrzymanemu grozi kara do 12 […]

You May Like

Ostatnie wpisy

KONTAKT

e-mail:

redakcja@portal-ochrony.pl

tel.:

(+48) 513 949 472

adres: 43-178 Ornontowice

ul. Zwycięstwa 136

Wydawa: CERTE – Paweł Bilko

Redaktor naczelny: Paweł Bilko

Archiwa