Pokaz policyjnych kontrterrorystów w CSK

Policyjni kontrterroryści zaprezentowali dzisiaj pokaz zjazdu linowego w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Widzami były przedszkolaki z województwa lubelskiego, które uczestniczyły w finale projektu „Retro bajki”. Mali uczestnicy pokazu byli pod ogromnym wrażeniem i oglądali go z wielkim podziwem.
Do głównych zadań funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Lublinie należy prowadzenie działań kontrterrorystycznych oraz zatrzymywanie sprawców najcięższych kategorii przestępstw. Policjanci uczestniczą także w działaniach realizacyjnych, minersko-pirotechnicznych a także ratowniczych w sytuacjach wystąpienia klęsk żywiołowych lub awarii technicznych. Specyfika realizacji tych zadań wymaga od policjantów panowania nad stresem oraz umiejętności współpracy i współdziałania. Policjanci muszą stale ćwiczyć i podnosić swoje kwalifikacje zawodowe. Często wyjeżdżają na szkolenia organizowane dla funkcjonariuszy jednostek specjalnych. Jako ćwiczenia potraktowali również dzisiejszy pokaz w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

źródło: Policja
Pokaz policyjnych kontrterrorystów w CSK

doniesienia prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Impel ochraniał Puchar Świata w skokach narciarskich

pt. lut 7 , 2020
  Dla organizatorów i ochrony były to trzy dni intensywnej pracy, przygotowania i zabezpieczenia terenu, rozwiązania problemu fałszywych biletów i radzenia sobie z innymi niestandardowymi zdarzeniami. O szczegółach pracy przy największej zimowej imprezie sportowej w Polsce opowiada ekspert firmy Impel, odpowiedzialnej za ochronę zakopiańskich zawodów.

You May Like

Ostatnie wpisy

KONTAKT

e-mail:

redakcja@portal-ochrony.pl

tel.:

(+48) 513 949 472

adres: 43-178 Ornontowice

ul. Zwycięstwa 136

Wydawa: CERTE – Paweł Bilko

Redaktor naczelny: Paweł Bilko

Archiwa