Ponad 10 milionów strat na szkodę Skarbu Państwa. Policjanci uderzyli w zorganizowaną grupę przestępczą

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego dolnośląskiej komendy wojewódzkiej wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą wrocławskiej komendy miejskiej pracowali przy sprawie wyłudzeń podatku VAT. Mieli na oku firmę, która zajmowała się obrotem paliwami, a także handlowała sprzętem sportowym. Policjanci zauważyli nieprawidłowości w dokumentach, które były podstawą do rozliczeń podatkowych. Po podliczeniu strat Skarbu Państwa okazało się, że wynoszą one nie mniej niż 10 milionów złotych.

Policjanci w celu zatrzymania mężczyzny zamieszanego w ten proceder pojechali aż do Kołobrzegu. Tam w okolicy sklepu ze sprzętem sportowym namierzyli 37-latka. Mężczyzna był zaskoczony faktem obecności w tym miejscu funkcjonariuszy z Dolnego Śląska.

Przeprowadzono przeszukanie miejsca zamieszkania podejrzanego, bo w tej sprawie każdy szczegół może mieć znaczenie. Funkcjonariusze w jednym z pomieszczeń ujawnili susz koloru brązowego – według wskazania testera, była to marihuana. Zabezpieczyli też telefony komórkowe, które będą teraz poddane dalszej analizie.

Zatrzymany 37-latek został jeszcze w tym samym dniu przewieziony do Wrocławia, gdzie przeprowadzono z jego udziałem dalsze czynności procesowe. Usłyszał już zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz poświadczenia nieprawdy w dokumentach. Po podliczeniu strat Skarbu Państwa, okazało się, że wynoszą one nie mniej niż 10 milionów złotych. Zatrzymanemu grozić teraz może teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Na podstawie zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego, sąd zastosował wobec 37-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

źródło: Policja (KWP we Wrocławiu / wsz)
Ponad 10 milionów strat na szkodę Skarbu Państwa. Policjanci uderzyli w zorganizowaną grupę przestępczą

doniesienia prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Pokaz policyjnych kontrterrorystów w CSK

śr Lut 5 , 2020
Policyjni kontrterroryści zaprezentowali dzisiaj pokaz zjazdu linowego w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Widzami były przedszkolaki z województwa lubelskiego, które uczestniczyły w finale projektu „Retro bajki”. Mali uczestnicy pokazu byli pod ogromnym wrażeniem i oglądali go z wielkim podziwem.

Najnowsze wpisy

KONTAKT

e-mail:

redakcja@portal-ochrony.pl

tel.:

(+48) 513 949 472

adres: 43-178 Ornontowice

ul. Zwycięstwa 136

Wydawa: CERTE – Paweł Bilko

Redaktor naczelny: Paweł Bilko

Archiwa