Potraktował ochroniarza gazem

kajdankiBogatyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę w wieku 25 lat podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Mężczyzna na terenie jednego ze sklepów dokonał kradzieży telewizora, a następnie w kierunku próbującego zatrzymać go pracownika ochrony rozpylił gaz pieprzowy. Jeszcze tego samego dnia został zatrzymany przez bogatyńskich policjantów.

31 sierpnia br. Oficer Dyżurny Komisariatu Policji w Bogatyni otrzymał zgłoszenie o kradzieży rozbójniczej. W jednym z bogatyńskich sklepów, sprawca zapakował do wózka 32 calowy telewizor, za który nie zamierzał zapłacić. Omijając linie kas, został zauważony przez pracownika ochrony, który próbował uniemożliwić mu opuszczenie sklepu. Wówczas młody mężczyzna rozpylił w kierunku zbliżającego się pracownika gaz pieprzowy, po czym uciekł zabierając telewizor o wartości blisko 1000 złotych.
Jeszcze tego samego dnia, mimo niezbyt dokładnego opisu wyglądu sprawcy, bogatyńscy policjanci zajmujący się tą sprawą wytypowali podejrzanego o dokonanie kradzieży rozbójniczej. Okazał się nim 25 – letni mieszkaniec gminy Bogatynia.

Teraz policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają m.in. czy zatrzymany ma na koncie inne przestępstwa.

Prokurator Rejonowy w Zgorzelcu, zastosował wobec podejrzanego dozór oraz zakaz opuszczania kraju.

Przypominamy, że kradzież rozbójnicza jest zagrożona karą do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: zgorzelec.policja.gov.pl Autor: Antoni Owsiak

Redakcja

leave a comment

Create AccountLog In Your Account