Pracownik ochrony i pijany Anglik

kajdanki2Rany klatki piersiowej, głowy, a także pęknięcie prawej gałki ocznej – w takim stanie z krakowskiego klubu Hypnose Gentlemen’s Club wyszedł Anglik Christian L. Najprawdopodobniej ochroniarz strzelił do niego gumową kulą, bo cudzoziemiec miał się awanturować.    

Obcokrajowiec wraz z trzema kolegami przyszedł do strip clubu przy pl. Dominikańskim w piątek wieczorem. Podczas wizyty w klubie pokłócił się z obsługą. Interweniowali ochroniarze, jeden z nich najprawdopodobniej użył broni pneumatycznej i wystrzelił w stronę Anglika gumowe kule, raniąc mężczyznę w głowę i klatkę piersiową oraz oko. Christian L. trafił do szpitala, gdzie stwierdzono u niego rany postrzałowe głowy, klatki piersiowej oraz pęknięcie gałki ocznej w oku. Z jego ciała wyciągnięto gumową kulę.

Policja zabezpieczyła monitoring, ale okazało się, że w tym dniu uległ on awarii.

Zatrzymano w tej sprawie 38-letniego Tomasza S., ochroniarza Hypnose Gentlemen’s Club, pod zarzutem udziału w bójce.

– Prokuratura Rejonowa w Krakowie Śródmieściu-Zachód skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie pracownika ochrony Tomasza S. podejrzanego o pobicie obywatela Wielkiej Brytanii, czym naraził go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub nastąpienia skutku ciężkiego uszczerbku na zdrowiu lub rozstroju zdrowia – poinformowała Bogusława Marcinkowska z Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Sąd nie zdecydował się jednak na aresztowanie ochroniarza.

Tomasz S. nie przyznaje się do winy. Twierdzi, że w trakcie pracy usłyszał awanturę i razem z kolegą poszli rozdzielać awanturujących się mężczyzn. Miał wówczas dostać od Brytyjczyka szklanką w twarz, a potem pięścią. Następnie Brytyjczyk uciekł (to wersja ochroniarza, który nie przyznaje się do posiadania broni pneumatycznej).

Anglik po wytrzeźwieniu (miał 4 promile alkoholu w organizmie) powiedział, że nie pamięta kłótni ani szarpaniny z ochroną.

Źródło: Gazeta.pl

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Samobójstwo pracownika ochrony?

śr. mar 11 , 2015
Cywilny pracownik firmy ochroniarskiej w Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych przy ul. Obornickiej we Wrocławiu zastrzelił się dziś z broni służbowej. Do tragedii doszło po godzinie 6 rano. Mimo natychmiastowej reanimacji, mężczyzny nie udało się uratować. Sprawą zajęła się prokuratura.
bron3

You May Like

Ostatnie wpisy

KONTAKT

e-mail:

redakcja@portal-ochrony.pl

tel.:

(+48) 513 949 472

adres: 43-178 Ornontowice

ul. Zwycięstwa 136

Wydawa: CERTE – Paweł Bilko

Redaktor naczelny: Paweł Bilko

Archiwa