Procedury w BOR

dokumenty2– Procedury wydłużały okres przydatności opon ponad czas, który jest w instrukcji przekazanej przez producenta samochodu – powiedział minister Mariusz Błaszczak w TVN 24 odnośnie ustaleń zespołu w BOR, który badał incydent z udziałem prezydenckiej limuzyny.

Szef MSWiA poinformował, że przyczyny pęknięcia opony wyjaśni prokuratura. Przypomniał, że już w piątek, kiedy doszło do zdarzenia prokurator podjął swoje działania. Obecnie samochód jest badany przez Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Głównej Policji.

Wczoraj specjalny zespół powołany w Biurze Ochrony Rządu poinformował, że dyspozycje płynące z aktów normatywnych poprzednich szefów BOR, mogły stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa osób znajdujących się pod ochroną Biura. Minister Mariusz Błaszczak wskazał, że procedury wydłużały okres przydatności opon ponad czas, który jest w instrukcji przekazanej przez producenta samochodu.

 – Jest bardzo dużo zmian koniecznych do przeprowadzenia. Ja te zmiany przeprowadzę,  będę konsekwentny – podkreślił szef MSWiA

Podczas rozmowy minister dodał, że ma zaufanie do szefa BOR płk Andrzeja Pawlikowskiego. Przypomniał, że już w styczniu Biuro rozpisało przetarg na zakupienie nowych samochodów reprezentacyjnych. Jak poinformował wczoraj zastępca szefa BOR płk Jacek Lipski zostały także podjęte decyzje o zakupie pojazdów pancernych.

Źródło: mswia.gov.pl

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Edukacja społeczna na rzecz bezpieczeństwa

śr. mar 16 , 2016
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację projektu „Edukacja społeczna na rzecz bezpieczeństwa” która swoim zakresem obejmować będzie propagowanie bezpiecznych zachowań poprzez organizację debat społecznych, warsztatów, spotkań. Dodatkowo promowana będzie wiedza i dobre praktyki w zakresie stosowania zasad bezpiecznego zachowania oraz edukacja dzieci i młodzieży w […]
ochrona5

You May Like

Ostatnie wpisy

KONTAKT

e-mail:

redakcja@portal-ochrony.pl

tel.:

(+48) 513 949 472

adres: 43-178 Ornontowice

ul. Zwycięstwa 136

Wydawa: CERTE – Paweł Bilko

Redaktor naczelny: Paweł Bilko

Archiwa