Przygotowania do defilady z okazji Święta Wojska Polskiego

Przygotowania do defilady z okazji Święta Wojska Polskiego

W środę 15 sierpnia ulicami Katowic przejdzie defilada wojskowa z okazji Święta Wojska Polskiego. Będzie to także okazja do upamiętnienia setnej rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego i 99. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Przygotowania do defilady już trwają. Odbywają się na pobliskim lotnisku Katowice Muchowiec. W zgrupowaniu uczestniczy blisko 1200 żołnierzy, w tym oficerowie i podchorążowie z Wojskowej Akademii Technicznej. W przeddzień defilady do trenujących żołnierzy dołączą pododdziały zagraniczne z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Rumunii i Chorwacji.

W Defiladzie „Wierni Polsce” weźmie udział 2600 żołnierzy, 185 jednostek sprzętu wojskowego oraz 60 statków powietrznych. Na terenie Strefy Kultury odbędzie się piknik wojskowy, na którym nasza uczelnia wystawi stoisko prezentujące ofertę naukowo-dydaktyczną.

Próba Generalna przewidziana jest na 10 sierpnia w nocy. W zgrupowaniu wojskowym uczestniczą pododdziały reprezentujące wszystkie Rodzaje Sił Zbrojnych oraz poszczególne jednostki wojskowe. Pododdział reprezentujący WAT wystawiła 6 kompania podchorążych I rocznika z 2 Batalionu Szkolnego.

 

Defilada „Wierni Polsce”

.fot. por. Konrad Winiarski


 

 

Artykuł Przygotowania do defilady z okazji Święta Wojska Polskiego pochodzi z serwisu Wojskowa Akademia Techniczna.
Source: Wojskowa Akademia Techniczna
Przygotowania do defilady z okazji Święta Wojska Polskiego

doniesienia prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

155. rocznica stracenia Romualda Traugutta

niedz. sie 11 , 2019
155. rocznica stracenia Romualda Traugutta Przed Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej odbyły się uroczystości upamiętniające 155. rocznicę stracenia ostatniego dyktatora powstania styczniowego Romualda Traugutta i członków Rządu Narodowego ‒ naczelnego organu władzy działającego na ziemiach polskich podczas powstania. Apelem Pamięci i złożeniem wiązanek kwiatów uczczono tych, którzy stanęli do […]

You May Like

Ostatnie wpisy

KONTAKT

e-mail:

redakcja@portal-ochrony.pl

tel.:

(+48) 513 949 472

adres: 43-178 Ornontowice

ul. Zwycięstwa 136

Wydawa: CERTE – Paweł Bilko

Redaktor naczelny: Paweł Bilko

Archiwa