PRZYJECHALI NA „GOŚCINNE WYSTĘPY”, A WYJECHALI Z ZARZUTAMI

W ręce policjantów z „patrolówki” wpadło trzech sprawców kradzieży w sklepach na terenie Włocławka. Mężczyźni „zainteresowani” byli sprzętem AGD i grami na konsole. Złodziejami okazali się mieszkańcy powiatu płockiego, którym grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

Wtorkowy (24.11.20) wypad na zakupy bez płacenia mieszkańców powiatu płockiego zakończył się po telefonie pracownika jednego ze sklepów przy ulicy Okrzei we Włocławku. Dwóch mężczyzn  ukradło tam ekspres do kawy. Policjanci, mając wiedzę o rysopisie złodziei, kilka ulic dalej zauważyli jednego z nich. Kiedy funkcjonariusze rozpoczęli interwencję wobec mężczyzny, ten stał się  agresywny. Takie zachowanie w niczym mu nie pomogło. 33-latek został zatrzymany. Jak się okazało, był to mieszkaniec powiatu płockiego.

 

Idąc tym tropem policjanci dotarli do zaparkowanego w centrum miasta samochodu na płockich tablicach. W środku siedziało dwóch mężczyzn, z których jeden odpowiadał rysopisowi sprawcy kradzieży ekspresu do kawy. Policjanci nie dali wiary ich tłumaczeniu, że oni tylko tu parkują i po sprawdzeniu bagażnika ujawnili wcześniej skradziony ekspres oraz 7 sztuk pudełek od gier na konsole. Mężczyźni (29 i 34 l.) oraz wcześniej zatrzymany 33-latek trafili do policyjnego aresztu do wyjaśnienia sprawy.

Zebrany materiał w sprawie pozwolił śledczym na postawienie w środę (25.11.20) całej trójce zarzutów kradzieży pustych pudełek od gier, a dwóm z nich (33 i 34 l.) dodatkowo kradzieży ekspresu do kawy. 33-latek ponadto będzie się tłumaczył przed sądem z naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy publicznych w związku z wykonywanymi przez nich czynnościami. Za „gościnne występy” grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: st. sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz

źródło: Policja Kujawsko-Pomorska

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

ODPOWIE ZA KRADZIEŻE SKLEPOWE

sob. lis 28 , 2020
Zamojscy policjanci zatrzymali 27-latka, który z marketu na terenie miasta skradł różne artykuły o wartości tysiąca złotych. Jak się okazało, mężczyzna podejrzany jest o kradzieże kosmetyków oraz sprzętu budowlanego z innych sklepów. 27-latek usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Ostatnie wpisy

KONTAKT

e-mail:

redakcja@portal-ochrony.pl

tel.:

(+48) 513 949 472

adres: 43-178 Ornontowice

ul. Zwycięstwa 136

Wydawa: CERTE – Paweł Bilko

Redaktor naczelny: Paweł Bilko

Archiwa