Robocze spotkanie w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa

Omówienie sytuacji w związku z koronawirusem 2019-nCoV oraz współdziałanie służb i instytucji były tematem roboczego spotkania w RCB. Wzięli w nim udział przedstawiciele Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Infrastruktury oraz Lotniska Chopina w Warszawie.

Podczas spotkania omówiono bieżącą sytuację, działania podejmowane przez poszczególne służby i instytucje oraz szczegóły obiegu informacji.

Bieżące komunikaty dotyczące zasad postępowania z osobami z podejrzeniem zakażenia nowym koronawirusem 2019-nCoV znajdują się na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Ministerstwa Zdrowia, a informacje dla podróżujących – na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Aby ograniczyć możliwość zawleczenia choroby do kraju, zostały wprowadzone środki zaradcze wobec podróżnych wracających lub podróżujących do Polski z obszarów wysokiego ryzyka występowania wirusa. Wszyscy podróżujący samolotem z obszaru zagrożonego dostają Kartę Lokalizacyjną Pasażera, w której należy podać dane kontaktowe i miejsca pobytu.  Kartę należy  wypełnić w trakcie lotu.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza wszelkie podróże do prowincji Hubei i zachowanie szczególnej ostrożności na pozostałym terytoriom Chin.

źródło: RCB
Robocze spotkanie w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa

doniesienia prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Nielegalny arsenał w Woli Raniżowskiej

wt. sty 28 , 2020
Pociski artyleryjskie, materiały wybuchowe oraz amunicję ujawnili wczoraj kolbuszowscy policjanci u 20-letniego mieszkańca Woli Raniżowskiej. Niebezpieczne znalezisko mężczyzna ukrywał w m.in. w budynku gospodarczym na terenie swojej posesji. Na trop posiadacza niebezpiecznych materiałów naprowadziły funkcjonariuszy ogłoszenia, które zamieszczał na jednym z portali.

You May Like

Ostatnie wpisy

KONTAKT

e-mail:

redakcja@portal-ochrony.pl

tel.:

(+48) 513 949 472

adres: 43-178 Ornontowice

ul. Zwycięstwa 136

Wydawa: CERTE – Paweł Bilko

Redaktor naczelny: Paweł Bilko

Archiwa