Rozwiązania, dzięki którym sieć bezprzewodową i monitoring IP wdrożysz w dowolnym miejscu

1Sieć Wi-Fi na koncertach i wydarzeniach, instalacja kamer IP w odległych miejscach, dostęp do internetu w domkach letniskowych,  na polach golfowych, monitoring magazynów czy farm – to tylko niektóre miejsca, gdzie wdrożenie monitoringu lub dostępu do internetu może być niezbędne, jednak ze względu na lokalizację infrastruktura przewodowa jest złym i kosztownym rozwiązaniem. Na szczęście  dostępne są lepsze rozwiązania, którym dziś poświęcimy uwagę.

Dostęp do internetu w dowolnym miejscu, w którym dostępna jest sieć komórkowa

2

Nie jesteś uzależniony od kabli. Dzięki sieci 4G LTE i urządzeniu AirLive AirMax 4GW możesz wdrożyć monitoring IP lub dostęp do internetu gdziekolwiek chcesz. AirMax 4GW podłącza kamery do zdalnego serwera VPN. Podgląd na żywo jest bezpieczny dzięki wbudowanej funkcji VPN.46

Takie rozwiązanie pozwoli Ci zapewnić bezprzewodowy dostęp do sieci na wydarzeniach mających miejsce na otwartej przestrzeni – koncertach, wydarzeniach sportowych i targach. Duże anteny kierunkowe 7dBi MIMO dostarczą sygnał w częstotliwości 2.4GHz na naprawdę dużym obszarze.

5

Czy takie rozwiązanie jest bezpieczne?

Oczywiście! Wbudowane funkcje wirtualnego punktu dostępu do 8 identyfikatorów SSID, każdy wirtualny punkt dostępu ma inny mechanizm szyfrowania, maksymalną liczbę użytkowników i plan dostępności.
Transmisja wideo jest zabezpieczona dzięki szyfrowaniu VPN. Nie musisz martwić się o wyciek poufnych informacji. Administratorzy mają wybór – można używać protokołów Ipsec, L2TP, PPTP lub GRE.

Internet w autobusach, pociągach i innych środkach transportu

3

Dostęp do sieci bezprzewodowej w środkach transportu jest już coraz popularniejszy, a niedługo stanie się standardem, dlatego warto zaopatrzyć się w odpowiednie urządzenie.

Do czego przydaje się dostęp do sieci w środkach transportu?

Monitoring IP: autobusy, tramwaje, pociągi i inne środki komunikacji publicznej są narażone na niebezpieczeństwo tak samo jak wszystkie inne miejsca publiczne. Warto zatem zadbać o wdrożenie monitoringu w pojazdach.
Systemy informacji pasażerskiej: o ile łatwiejsze staje się życie jeśli na ekranach wyświetlane są informacje dotyczące kolejnego przystanku, opóźnień, zmian trasy i innych istotnych informacji.
Systemy płatności: płatności bezgotówkowe są coraz popularniejsze, dlatego możliwość wprowadzenia płatności kartą w środkach transportu jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Rozwiązaniem, które z powodzeniem zrealizuje wszystkie powyższe potrzeby jest AirLive VH-4GHW. Urządzenie zapewnia bezpieczeństwo i wygodę – proste komendy można wysyłać za pośrednictwem wiadomości SMS bez używania adresu IP. Transmisja danych jest bezpieczna dzięki połączeniu VPN.

Dostęp do sieci w hotelach, szpitalach, szkołach i biurach

8

W miejscach publicznych bardzo istotna jest jakość sygnału sieci bezprzewodowej. Urządzenie musi być przygotowane do obsłużenia dużego ruchu. Bardzo istotna jest również budowa urządzenia – w korytarzach instalacja może być utrudniona tak samo jak dostęp do prądu. Skomplikowana instalacja kablowa również nie wchodzi w grę. Trzecią istotną sprawą są funkcje dodatkowe – dobrze żeby punktami dostępu zarządzało się wygodnie i posiadały dedykowane dla takich urządzeń funkcje – np. możliwość skonfigurowania strony powitalnej i ograniczenia treści.

Urządzeniem, które spełnia wymagania jest AirLive AC.TOP, czyli sufitowy punkt dostępu wykorzystujący technologię PoE. Urządzenie oferuje dwa zakresy pracy, z których pasmo 5GHz idealnie sprawdzi się przy strumieniowaniu materiałów wideo i rozgrywek online.

Obsługa zasilania 902.3af PoE pozwoli na podłączenie zasilania i danych za pomocą jednego kabla Ethernet. Dzięki takiemu rozwiązaniu miejsce instalacji urządzenia jest dowolne – nie jest narzucone przez lokalizację najbliższego gniazdka elektrycznego. Duże znaczenie ma również budowa, dzięki której urządzenie zainstalujesz na suficie, a swoim wyglądem nie zwraca uwagi – przypomina bardziej czujnik dymu niż punkt dostępu.

Czy jest to rozwiązanie wystarczające dla dużych powierzchni?

Tak, ponieważ AC.TOP posiada 4 anteny wykonane w technologii MIMO, które pozwalają na dostarczenie 2 razy lepszego pokrycia sygnałem sieci bezprzewodowej niż w przypadku standardowych punktów dostępu. Mocny procesor pozwala na obsłużenie do 100 użytkowników sieci bezprzewodowej w tym samym czasie.

Redakcja

leave a comment

Create AccountLog In Your Account