Sieć kosmiczna

Sieć kosmiczna

Zadaje sobie pytanie, jak będzie wyglądała praca detektywa w sytuacji udoskonalenia odkryć naukowych typu ,,sieć kosmiczna”.

Otóż astronomowie prowadzili obserwacje kosmosu w jednej z największych gromad galaktyk w gwiazdozbiorze Wodnika. Zauważyli pewne zjawiska, które pomogły im uzyskać pierwsze szczegółowe informacje za pomocą zdjęć o niciach tzw. „kosmicznej pajęczyny”, która łączy wszystkie skupiska materii we wszechświecie.

Poniekąd w przeszłości udało im się już dostrzec blask generowany przez pęcherze gazu poza granicami galaktyki.
Teraz zbadali je i udowodnili, że są to włókna energii, które mają ogromną, niemal „nieskończoną długość ”.
Przynajmniej tak się wypowiadają naukowcy:)

Natomiast kosmolodzy sugerują, że struktura Wszechświata jest podobna do nieskończonej i trójwymiarowej sieci. Której nici składają się prawie w całości z dużych skupisk ciemnej materii.
Zwracają szczególną uwagę na fakt, że w punktach przecięcia tych włókien znajdują się gęste grudki widzialnej materii, w tym pojedyncze galaktyki i grupy gwiezdnych skupisk planetarnych z potencjalnym życiem.

 

Detektyw Kraków

 

Sieć kosmiczna

Oczywiście cały czas trwają badania tej sieci, obserwując odległe galaktyki i fluktuacje jasności tak zwanego promieniowania reliktowego.
Prowadzącego do wskazania nawiązującego teoretycznie to do wielkiego wybuchu przy powstaniu kosmosu.
Jednak wielu naukowców nie zgadza się z taką teorią wybuchu, uznając ją, co najmniej za mało prawdopodobną.

Astrolodzy zauważyli, że występująca ciemna materia we wszechświecie jest niezwykle niejednorodna pod względem składu i gęstości.
Naukowcy samej „kosmicznej sieci” jeszcze nie widzieli bezpośrednio.
Ponieważ jest to utrudnione przez fakt, że jasne światło galaktyk i ich gromad przyćmiewa niezwykle słaby blask swoich włókien w zakresie podczerwieni.

Przy aktualnym poziomie zaawansowania technicznego można je dostrzec tylko w niektórych przypadkach. Musi wystąpić sytuacja pojawienia się w nich zarodka galaktyki, wtedy urządzenia mogą wychwycić część tego zjawiska.

Oczywiście to jest za mało informacji, żeby zrozumieć, dlaczego Wszechświat zawiera prawdopodobnie o połowę mniej materii, niż przewidująca teoria.
Wykryte włókna kosmicznej sieci, mogą ukrywać tę „brakującą” materię.

Poniekąd istotną rolę ma tutaj też teoria ,,Lasu Lymana” , ponieważ zaobserwowali blask generowany przez atomy wodoru wewnątrz „kosmicznej sieci”.
I to podczas interakcji z tak zwanym ,,Lasem Lymana”, czyli promieniowaniem tła ultrafioletowego wszechświata.
Poniekąd to wpływa na obserwację, bo jego jasność jest stosunkowo niska. Za to największe i najjaśniejsze galaktyki, które istniały w pierwszych epokach życia wszechświata, wytwarzały wiele takich cząstek światła.
Dlatego, jeśli znajdujące się w pobliżu ,,nici sieciowe” w pobliżu takich galaktyk, będą świecić dość jasno w tej części widma, która jest związana z „Lasem Lymana”.

 

Wnioski

Reasumując, astronomowie obserwowali formującą się gromadę galaktyk, których światło dociera na Ziemię w czasie około dwunastu miliardów lat.
Więc z powodu tak dużej odległości widzimy je w stanie, w jakim istniało przez pierwsze dwa miliardy lat życia Wszechświata, zakładanej teorii naukowej.

Do tego naprawdę potrzeba wielkich i zaawansowanych urządzeń, głównie teleskopowych.
Naukowcy ustalili sieć kosmicznych nici łączących nasz kosmos, a to już jeden krok do technologii podróży i zdobywania zaawansowanej wiedzy.

Jeśli rzeczywiście galaktyki i skupiska materii są na przecięciach tych nici, to pewnie jest niepoznana sieć dróg ekspresowych po naszym wszechświecie.

Biuro Detektywistyczne Kraków

Innymi słowy, stoimy na przedprożu wejścia do świata kosmicznego.
Więc co przy takiej i zaraz pewnie wypuszczanej technologii dla ludzi, może robić detektyw?
Pewnie w tej starej formie skazany jest na wymarcie jak dinozaury:)

Ja jednak liczę, że ten zawód przekształci się na obserwatora i eksploratora informacyjnego, ujeżdżającego jednostkowy i wybrany wszechświat małymi zaawansowanymi skupiskami technologii.

Więc, od co bardziej zaawansowanych jednostek detektywistycznych, chcących utrzymać się w nowym świecie, będzie wymagane zainteresowanie nawet takimi tematami jak powyższy.

Czy to jest w ogóle realne?
Może fantazja, ale czy na pewno?
Najbliższa dekada dosłownie wyjaśni ten temat, zaczynając od zmiany świadomości od roku 2021, tworząc jednocześnie selekcję wielu zawodów i istot ludzkich.

Konkludując czy my wszyscy nie powinniśmy już się zastanawiać w swoich umysłach nad zmianą swoich paradygmatów istnienia w jego przydatności fizycznej?

 

Ten i inne teksty piszę i zamieszczam na swojej stronie internetowej:
http: //detektywmalopolska.pl/ w zakładce BLOG.

Detektyw Kraków

 

 

Biuro Detektywistyczne Różycki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Wiedza lub intuicja, lub logika, co wybrać?

sob Cze 13 , 2020
Wiedza lub intuicja, lub logika, co wybrać? Człowiek, jako istota myśląca wykorzystująca intuicje. Dlatego, jest w stanie za jej pomocą rozpoznać różnice między inteligencją, logiką i duchem. Ponieważ logika to sposób, w jaki umysł poznaje rzeczywistość. Natomiast intuicja jest doświadczeniem rzeczywistości, duchem. Dosłownie każda jednostka ludzka jest zdolna do odczuwania […]

Najnowsze wpisy

KONTAKT

e-mail:

redakcja@portal-ochrony.pl

tel.:

(+48) 513 949 472

adres: 43-178 Ornontowice

ul. Zwycięstwa 136

Wydawa: CERTE – Paweł Bilko

Redaktor naczelny: Paweł Bilko

Archiwa