Skazani za brak udzielenie pomocy przedlekarskiej

kajdankiW kwietniu 2012 roku przy ul. Lipowej w klubie Prognozy jeden z klientów został uderzony przez pracownika ochrony, po czym upadł na chodnik uderzając głową o podłoże. Skutkiem uderzenia była śmierć mężczyzny. Niestety pozostali pracownicy ochrony pomimo prawnego obowiązku nie udzielili pomocy poszkodowanemu.

 

W takich sytuacjach wiedza pracownika ochrony pod kątem udzielania pierwszej pomocy powinna być przynajmniej na minimalnym poziomie, który umożliwiałby udzielenie pierwszej pomocy. Niestety skazani prawomocnym wyrokiem ochroniarze nawet nie wezwali pogotowia, nie mówiąc już o ułożeniu rannego w pozycji bezpiecznej. Według Sądu pracownicy ochrony w danym dniu nie zrozumieli roli, jaką pełnili w pracy. Pracownik ochrony nie jest odpowiedzialny za ochronę mienia, ale przede wszystkim powinień dbać o bezpieczeństwo osób na imprezie.

 

Wyrok jaki otrzymali ochroniarze to od 3 do 6 miesięcy więzienie w zawieszeniu.

 

3,5 roku więzienia za nieumyślne spowodowanie śmierci otrzymał ochroniarz, który uderzył klienta klubu, a 5 innych otrzymało wyrok za pobicie brata ofiary.

Źródło: wspolczesna.pl

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Jak działają funkcje inteligentnej analizy wideo?

czw. kwi 7 , 2016
Inteligentna analiza materiału wideo, to zestaw funkcji, dzięki którym kamera jest w stanie sama wykryć pewne zależności i podjąć odpowiednie działania – uruchomić alarm lub wysłać alert do odpowiednich osób. Swoje zastosowanie znajdą one praktycznie w każdej branży. Takie rozwiązania oferuje m.in. AirLive – jeden z najpopularniejszych producentów rozwiązań nadzoru […]
2

You May Like

Ostatnie wpisy

KONTAKT

e-mail:

redakcja@portal-ochrony.pl

tel.:

(+48) 513 949 472

adres: 43-178 Ornontowice

ul. Zwycięstwa 136

Wydawa: CERTE – Paweł Bilko

Redaktor naczelny: Paweł Bilko

Archiwa