Szarpanina…czy na tym polega praca ochroniarza?

Pracownicy ochrony strzegący porządku na PKP w Katowicach są nieugięci. Starcie z nimi może zakończyć się sprzeczką albo usunięciem z budynku.

sok1

 Całkiem niedawno poruszany był temat nazwijmy to niekulturalnego ochroniarza, który krzyczał na bezdomnego. Wtedy to reprezentanci PKP S.A. obiecywali, że pouczą pracowników ochrony jak działać w takich sytuacjach. Pouczyli czy tylko obiecali?

5.01 br. ok godz 14 na katowickim peronie kolejny raz doszło do epizodu z udziałem ochroniarzy czego świadkiem był jeden z pasażerów czekających na pociąg.
Pan Wojciech -świadek incydentu spostrzegł  dwóch ochroniarzy, którzy podeszli do niechlujnie wyglądającego mężczyzny i zaczęli nim szarpać. Ten próbował się bronić.
Kiedy to świadek szarpaniny interweniując chciał dowiedzieć się dlaczego tak potraktowali tego bezdomnego nie uzyskał żadnego wytłumaczenia poza tym, że ma się nie wtrącać i odejść. Pan Wojciech nagrał resztę rozmowy na swój telefon z czego  panowie ochroniarze nie byli zadowoleni. Nagranie trafiło do internetu.

Przedstawiciele dworca twierdza, że pracownicy ochrony którzy tam strzegą porządku, to osoby posiadające stosowne uprawnienia oraz wiedzę.
Podjęto jednak decyzje, że kolejny raz zostaną oni dodatkowo przeszkoleni w kwestii postępowania z bezdomnymi.
„Pragniemy jednak zaznaczyć, że najważniejszą kwestią jest dla nas bezpieczeństwo i komfort podróżnych przebywających na dworcu. Sprawdzimy nagrania z monitoringu na dworcu i na ich podstawie podejmiemy odpowiednie działania – wyjaśnia Aleksandra Dąbek z biura prasowego PKP SA.”

Źródło: wyborcza.pl

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Ochraniąjac targowisko okradał obiekty mieszczące się na nim

pon. sty 26 , 2015
Funkcjonariusze wydziału kryminalnego w Lęborku zatrzymali  pracownika ochrony,  który strzegąc miejskie targowisko jednocześnie je okradał. Postawiono mu zarzuty w sprawie włamań. Mężczyzna zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej.
kajdanki2

You May Like

Ostatnie wpisy

KONTAKT

e-mail:

redakcja@portal-ochrony.pl

tel.:

(+48) 513 949 472

adres: 43-178 Ornontowice

ul. Zwycięstwa 136

Wydawa: CERTE – Paweł Bilko

Redaktor naczelny: Paweł Bilko

Archiwa