Uchylenie aresztu dla byłych ochroniarzy

Prokuratura apelacyjna w Krakowie podjęła dziś decyzje. Zwolniła z aresztu byłych ochroniarzy, którzy byli zamieszani w uprowadzenie Ziętary.

akta1

 

Mężczyźni opuścili areszt. Jako pierwszy przeją informację Głos Wielkopolski, który uważa, że zwolnienie to może mieć związek z tym iż świadkowie zaczęli wycofywać swoje wcześniejsze zeznania. Piotr Kosmaty prokurator, który zajmuje się ta sprawa uchyla się od komentarzy jednoczenie nie przeczy im. ”Przesłuchaliśmy już większość świadków w sprawie, zgromadziliśmy spory materiał dowodowy, dlatego możliwa była zamiana aresztu na dozór policyjny i zabezpieczenie majątkowe oraz zatrzymanie paszportów”-stwierdza.

Do podpisania wniosku doszło w poniedziałek Mirosław R, i Dariusz L. muszą wpłacić po 150 tyś zabezpieczenia majątkowego oraz nie maja prawa opuszczać kraju.Bez komentarza jest także zostawiona pogłoska o tym, iż świadek obciążający nie tylko byłych ochroniarzy, ale także byłego senatora Aleksandra G. rozważa wycofanie swoich zeznań.

Podczas rozmowy z Faktem pan prokurator stwierdził, że na ten moment nie będzie wnioskować o uchylenie aresztu dla byłego senatora, a mało czego wnioskuje o przedłożenie o kolejne trzy miesiące.

Wypuszczenie byłych ochroniarzy może sugerować wycofywanie się świadków i wyjaśnienie tej sprawy staje się coraz trudniejsze.

Źródło: fakt.pl

Redakcja

leave a comment

Create AccountLog In Your Account