Uciekali z małymi dziećmi w aucie będąc pod wpływem narkotyków

W wyniku pościgu policjanci zatrzymali w Głogowie kierowcę i pasażerów samochodu, który nie zatrzymał się do kontroli. W aucie były cztery osoby dorosłe oraz kilkumiesięczne dzieci przewożone bez zabezpieczeń. Funkcjonariusze musieli wybić szyby w pojeździe aby uniemożliwić dalszą jazdę. Kierowca i wszyscy dorośli pasażerowie byli pod wpływem narkotyków.

Funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy, którzy pełnili służbę w Głogowie, zauważyli na jednej z ulic samochód osobowy nie posiadający tablic rejestracyjnych. Kierowca auta nie zareagował na podawane przez policjantów sygnały do zatrzymania się, tylko przyspieszył i zaczął uciekać. W trakcie jazdy tracił panowanie nad samochodem. Dodatkowo przekraczał prędkość i łamał inne przepisy ruchu drogowego, a na jednym ze skrzyżowań tylko ucieczka pieszego z przejścia zapobiegła jego potrąceniu.

Policjanci zablokowali samochód i uniemożliwili mu dalszą jazdę. Kiedy chcieli otworzyć drzwi auta, w którym jak się okazało – znajdowały się kilkumiesięczne dzieci – kierowca zablokował je i nie reagował na wezwanie do otwarcia. Funkcjonariusze wybili szyby w pojeździe. Kierowcą okazał się znany policjantom 21-letni mieszkaniec Głogowa. Zachowanie kierowcy i dorosłych pasażerów wskazywało na to, że wszyscy znajdują się pod wpływem narkotyków. Potwierdziły to badania testerem.

Wszyscy zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty narażenia dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności. 21-letni kierowca usłyszał dodatkowo zarzuty kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków, nie zatrzymania się do policyjnej kontroli oraz udzielania narkotyków innym osobom. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za liczne wykroczenia drogowe, których dopuścił się w trakcie ucieczki.

źródło: Policja (KWP we Wrocławiu / mw)
Uciekali z małymi dziećmi w aucie będąc pod wpływem narkotyków

doniesienia prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Wskoczył do Wisły, by ratować topiącą się kobietę

wt. sty 28 , 2020
Sierżant Juliusz Lewandowski z komisariatu na toruńskim Podgórzu rzucił się w nurt Wisły, ratując życie kobiety. W wyciągnięciu desperatki, na brzegu, pomagali mu inni funkcjonariusze. Na szczęście akcja zakończyła się sukcesem. 63-latka trafiła pod opiekę lekarzy.

You May Like

Ostatnie wpisy

KONTAKT

e-mail:

redakcja@portal-ochrony.pl

tel.:

(+48) 513 949 472

adres: 43-178 Ornontowice

ul. Zwycięstwa 136

Wydawa: CERTE – Paweł Bilko

Redaktor naczelny: Paweł Bilko

Archiwa