Ukradł alkohol, groził pracownikowi sklepu i ochronie – zarzuty tylko za groźby

Policja zatrzymała ujętego przez pracownika ochrony agresywnego złodzieja alkoholu – wymiar sprawiedliwość wyrozumiały.

Pracownik ochrony ujął mężczyznę kiedy po nie udanej próbie ukrycia alkoholu w rękawie postanowił następną butelkę spożyć na miejscu bez płacenia.

W poniedziałek w jednym ze sklepów na terenie Lubania przy stoisku z alkoholem pracownik ochrony zauważył mężczyznę, który próbował schować w rękaw bluzy butelkę z wysokoprocentowym trunkiem. Jednakże butelka wysunęła się i rozbiła na posadzce. Mężczyzna nie zrezygnował i sięgnął po kolejną, jednak tej już nie chował, lecz zaczął spożywać na miejscu.

Brak karania sprawców zuchwałych kradzieży sklepowych

W naszych organach ścigania pokutuje chyba nadal przekonanie, że grożenie śmiercią pracownikom ochrony i pracownikom handlu to nic takiego, do takiego przekonania można dojść czytając dalszą część informacji z portalu eLuban.pl

Zatrzymany został przewieziony do KPP w Lubaniu, a po wytrzeźwieniu usłyszał m.in. zarzuty z art. 190 kodeksu karnego – groźby karalne.

Dlaczego nie sięgnięto po art. 281 kodeksu karnego? Dlaczego nasz wymiar sprawiedliwości nie wykazuje się chęciami ukrócenia przestępczych procederów?

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Konferencja Bezpieczeństwa Narodowego

pt. lip 20 , 2018
W imieniu Stowarzyszenia Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego (SWBN) oraz Krajowego Stowarzyszenia Ochrony Informacji Niejawnych (KSOIN) serdecznie zapraszamy na VIII Konferencję Bezpieczeństwa Narodowego, która wpisana jest do oficjalnych Narodowych Obchodów Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Konferencja skierowana jest do kadry kierowniczej i zarządzającej przedsiębiorstw: zobowiązanych do ochrony infrastruktury krytycznej, podlegających obowiązkowej ochronie, szczególnie ważnych dla […]

You May Like

Ostatnie wpisy

KONTAKT

e-mail:

redakcja@portal-ochrony.pl

tel.:

(+48) 513 949 472

adres: 43-178 Ornontowice

ul. Zwycięstwa 136

Wydawa: CERTE – Paweł Bilko

Redaktor naczelny: Paweł Bilko

Archiwa