Walka pracowników ochrony

W czwartek w Jaworznie doszło do spotkania pracowników ochrony, którzy  dotychczas ochraniają zakłady należące do Tauronu. Pracownicy wmieszali się w tłum defilujących barbórkowiczów by walczyć o poprawę warunków zatrudnienia.

pracownikochrony

 

Rozżaleni ochroniarze różnych firm przywieźli ze sobą transparenty na których wypisane były hasła takie jak:  „Walczymy o prawo do godnego życia”, „Żyjemy w ciągłym stresie, co nowy przetarg przyniesie”, „Śmieciowe umowy, śmieciowe emerytury, śmieciowe życie”.
Z wypowiedzi Waldemara Dudka ze związków zawodowych Kontra wiemy, że ochroniarze protestowali przeciwko firmie która już od 28 grudnia ma zając się ochrona obiektów Tauron. Proponuje ona bardzo niedogodne warunki oraz umowy.

Do protestujących dołączyli się pracownicy ochrony Chorzowskiego ZUS-u ,którzy także są zaniepokojeni swoimi umowami zlecenia, które posiadają od stycznia, a za kilkanaście dni przejdą pod inna firmę.
Zdesperowani ochroniarze wmieszali się w tłum świętujących górników Tauron Wydobycie. Mieli oni na celu przekazanie swojej petycji z protestami oraz oczekiwaniami prezesom spółki jednakże nie doszło do spotkania ochroniarzy oraz osób władczych. Po odprawionej mszy szefowie Tauronu celowo wyszli bocznymi drzwiami żeby uniknąć spotkania z protestantami.

Pracownicy ochrony zapowiedzieli, że się nie poddają i w dalszym ciągu będą walczyć o godne  warunki oraz umowy a kolejna pikieta odbędzie się w Katowicach przed siedzibą Tauron Polska Energia.

Źródło: przelom.pl

Redakcja

leave a comment

Create AccountLog In Your Account