Wizyta delegacji Narodowego Instytutu Obrony z Kijowa

Wojskową Akademię Techniczną odwiedzili po raz kolejny przedstawiciele Narodowego Uniwersytetu Obrony im. Iwana Czerniachowskiego z Kijowa, ukraińskiego partnera programu NATO DEEP (Defence Education Enhance Program). Celem programu jest dostosowanie systemu szkolnictwa wojskowego jego partnerów do standardów NATO.

Podczas spotkania 10 września w Sali Rycerskiej WAT goście zostali zapoznani z potencjałem dydaktycznym, naukowo-badawczym, osiągnięciami oraz strukturą naszej uczelni. Uczestniczący w spotkaniu prorektor ds. wojskowych płk dr inż. Artur Król bardzo dobrze ocenił dotychczasową realizację programu NATO DEEP przez ukraińską uczelnię oraz wyraził nadzieję na dalszą owocną współpracę. W spotkaniu ze strony WAT uczestniczyli również kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej płk dr inż. Mariusz Gontarczyk oraz koordynator ds. współpracy z Ukrainą mgr inż. Piotr Ciężki.

Następnego dnia ukraińska delegacja odwiedziła Instytut Logistyki Wydziału Logistyki, gdzie została zapoznana z działalnością naukową i dydaktyczną Instytutu. Szczególne zainteresowanie strony ukraińskiej koncentrowało się na programach kształcenia podchorążych i studentów cywilnych. Transformacja, jaka obecnie dokonywana jest w Siłach Zbrojnych Ukrainy, obejmuje m.in. przejście od służb zabezpieczenia tyłów do służb logistycznych. Zapotrzebowanie na oficerów logistyków jest więc bardzo duże. Delegacja ukraińska była zainteresowana metodyką kursów w WAT dla oficerów logistyków, strukturami służb logistycznych i ich współdziałaniem z gospodarką narodową. Ponadto zaprezentowano laboratorium logistyczne do szkolenia podchorążych z dostępem do oprogramowania LOGREP ułatwiającego sojusznicze współdziałanie służb logistycznych w ramach NATO. Podczas spotkania z dziekanem Wydziału Logistyki płk. dr. hab. Szymonem Mitkowem goście podziękowali za dotychczasową współpracę oraz wyrazili wolę nawiązania bliższej współpracy w obszarze logistyki.

ppor. Paweł Jaśkiewicz
fot. Sebastian JurekArtykuł Wizyta delegacji Narodowego Instytutu Obrony z Kijowa pochodzi z serwisu Wojskowa Akademia Techniczna.

źródło: Wojskowa Akademia Techniczna
Wizyta delegacji Narodowego Instytutu Obrony z Kijowa

doniesienia prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Zatrzymany za włamania i kradzieże na kwotę ponad pół miliona złotych

pt. wrz 13 , 2019
Mężczyzna podejrzany o 44 włamania do domów jednorodzinnych i mieszkań oraz o 27 kradzieży i ukrywanie dokumentów został zatrzymany przez katowickich policjantów. W sprawie zarzuty usłyszało jeszcze dwóch włamywaczy i paser. Podejrzanemu, który działał w warunkach recydywy i uczynił sobie z włamań stałe źródło dochodu, grozi kara nawet 15 lat […]

You May Like

Ostatnie wpisy

KONTAKT

e-mail:

redakcja@portal-ochrony.pl

tel.:

(+48) 513 949 472

adres: 43-178 Ornontowice

ul. Zwycięstwa 136

Wydawa: CERTE – Paweł Bilko

Redaktor naczelny: Paweł Bilko

Archiwa