WYSZEDŁ NA SPACER I… ZATRZYMAŁ ZŁODZIEI. POLICJANT SKUTECZNY TAKŻE W CZASIE WOLNYM

Dyżurny Komisariatu Policji w Lubsku, w czasie wolnym od służby, wyszedł na spacer ze swoim psem. Wtedy zauważył uciekających ze sklepu mężczyzn, a za nimi biegnącą ekspedientkę. Policjant bez wahania natychmiast ruszył w pościg. W efekcie zatrzymał dwóch podejrzanych, którzy ukradli z alkohol i papierosy.

Sytuacja miała miejsce w poniedziałkowy wieczór (23 listopada) na jednej z ulic w Żarach. Tego dnia policjant służby dyżurnej z lubskiego komisariatu – sierżant sztabowy Damian Musiał w czasie wolnym wyszedł na spacer ze swoim psem. W pewnej chwili zauważył dwóch mężczyzn, którzy wybiegli z pobliskiego sklepu. W rękach trzymali jakieś rzeczy, a za nimi wybiegła ekspedientka. Policjant widząc tę sytuację bez chwili wahania ruszył za uciekającymi. Po krótkim pościgu zatrzymał dwóch mieszkańców Żar w wieku 27 i 30 lat. Jak się okazało chwile wcześniej weszli oni do sklepu, z którego zabrali alkohol i papierosy, a następnie wybiegli bez uiszczenia zapłaty. Dzięki szybkiej i profesjonalnej reakcji policjanta nieuszkodzony towar powróciły na półki sklepowe, a mężczyźni odpowiedzą teraz za swoje postępowanie. Funkcjonariusze skierują do sądu wnioski o ich ukaranie. Taką postawą policjanci potwierdzają swój profesjonalizm oraz zasadę, która mówi o tym, że policjantem jest się zawsze.

komisarz Aneta Berestecka

Komenda Powiatowa Policji w Żarach

źródło: Policja Lubuska

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

PRZYJECHALI NA „GOŚCINNE WYSTĘPY”, A WYJECHALI Z ZARZUTAMI

sob. lis 28 , 2020
W ręce policjantów z „patrolówki” wpadło trzech sprawców kradzieży w sklepach na terenie Włocławka. Mężczyźni „zainteresowani” byli sprzętem AGD i grami na konsole. Złodziejami okazali się mieszkańcy powiatu płockiego, którym grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

Ostatnie wpisy

KONTAKT

e-mail:

redakcja@portal-ochrony.pl

tel.:

(+48) 513 949 472

adres: 43-178 Ornontowice

ul. Zwycięstwa 136

Wydawa: CERTE – Paweł Bilko

Redaktor naczelny: Paweł Bilko

Archiwa