Zatrzymany w sprawie oszustw na szkodę kilkuset osób z całego kraju

Dolnośląscy policjanci z komendy wojewódzkiej zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości gospodarczej działając wspólnie z funkcjonariuszami z wrocławskiej komendy miejskiej zatrzymali podejrzanego w sprawie wyłudzenia kwoty ponad 16 milionów złotych od 266 osób z całego kraju w związku z emisją obligacji jednej z firm. Zatrzymanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 41-latka podejrzanego w sprawie doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem szeregu osób w związku z emisją obligacji jednej ze spółek. Jak ustalili zajmujący się tą sprawą policjanci, mężczyzna sprawując funkcję prezesa w jednym z podmiotów gospodarczych podał nieprawdziwe dane co do kondycji finansowej firmy, którą reprezentował, przez co wprowadził w błąd osoby, które nabyły obligacje. Doszło w ten sposób do wyłudzenia na szkodę szeregu obligatariuszy sumy oszacowanej na kwotę ponad 16 milionów złotych. Na chwilę obecną ustalono 266 osób z terenu całego kraju pokrzywdzonych w wyniku opisywanego procederu.

41-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego to pierwsza osoba zatrzymana w tej sprawie. Niewykluczone są jednak dalsze zatrzymania. Wobec podejrzanego sąd zastosował już tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Obecnie policjanci nadal wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Za czyny, o które podejrzany jest zatrzymany mężczyzna, grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

źródło: Policja (KWP we Wrocławiu / mw)
Zatrzymany w sprawie oszustw na szkodę kilkuset osób z całego kraju

doniesienia prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Wyjaśniona sprawa zabójstwa 4 osób

pt. sty 31 , 2020
Wrocławscy policjanci CBŚP wspólnie z dolnośląskim wydziałem Prokuratury Krajowej rozwiązali sprawę wybuchu pożaru w kamienicy z 2007 roku, w którym zginęła czteroosobowa rodzina, a pozostali mieszkańcy zostali narażeni na utratę życia i zdrowia. Z zebranego materiału wynika, że za zbrodnię mogą odpowiadać dwaj mieszkańcy Wrocławia, w wieku 33 i 37 […]

You May Like

Ostatnie wpisy

KONTAKT

e-mail:

redakcja@portal-ochrony.pl

tel.:

(+48) 513 949 472

adres: 43-178 Ornontowice

ul. Zwycięstwa 136

Wydawa: CERTE – Paweł Bilko

Redaktor naczelny: Paweł Bilko

Archiwa