Zostawił psa w samochodzie. Ochrona wybiła szybę

Ogromną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się dziś 33-letni mężczyzna, który pozostawił psa w zamkniętym samochodzie na parkingu Turawa Park w Opolu. Ochroniarze, po konsultacji z policją, zdecydowali się wybić szybę pojazdu i uwolnić zwierzę.

ochrona

 

Informację o zdarzeniu przekazała „Wyborczej” jedna z czytelniczek. Jak poinformowała, przed godziną 16 jeden z samochodów pozostawionych na parkingu centrum handlowego Turawa Park otoczyła grupa ludzi zwabiona skomleniem uwięzionego wewnątrz psa rasy husky.

– Zwierzę było omdlałe i zmęczone. Najprawdopodobniej przebywało w zamkniętym samochodzie blisko godzinę – relacjonuje czytelniczka.

Zaniepokojeni ludzie poinformowali o tym fakcie ochronę obiektu i policję. – Przez pół godziny przez głośniki prosiliśmy właściciela pojazdu, by przyszedł do samochodu. Niestety bezskutecznie – mówi Rafał Czarnik, kierownik ochrony CH Turawa Park.

Jak dodaje, okna pojazdu był zamknięte i psu pozostawiono tylko niewielki lufcik szyberdachu, który nie spełniał jednak swojej funkcji, gdy temperatura powietrza na zewnątrz sięgała 30 st. C. Po konsultacji z policją ochroniarze zdecydowali się młotkiem rozbić szybę od strony pasażera i uwolnić psa.

– Zawsze jesteśmy wrażliwi na takie sytuacje i interweniujemy, gdy podczas upału widzimy pozostawione w samochodzie zwierzę lub dziecko – dodaje Rafał Czarnik. Właściciel pojazdu, 33-letni mężczyzna, pojawił się na miejscu dopiero 40 minut po zakończeniu akcji. – Jak tłumaczył, nie zdawał sobie sprawy, że naraził psa na utratę zdrowia – informuje dyżurny KWP w Opolu.

Żródło: opole.gazeta.pl

Posted in Bez kategorii

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Monitoring uchwycił kradzież portfela

pt. sie 15 , 2014
Golubsko-dobrzyńscy policjanci zatrzymali 54-letnią kobietę, która przywłaszczyła sobie portfel oraz 1200 złotych, które wypadły z kieszeni jednemu z klientów sklepu. Kobieta usłyszała zarzuty, grozi jej nawet do roku pozbawienia wolności.
kamera16

Ostatnie wpisy

KONTAKT

e-mail:

redakcja@portal-ochrony.pl

tel.:

(+48) 513 949 472

adres: 43-178 Ornontowice

ul. Zwycięstwa 136

Wydawa: CERTE – Paweł Bilko

Redaktor naczelny: Paweł Bilko

Archiwa